"Kimseden korkmayan bir takımız"

ING Basketbol Süper Ligi play off yarı final 4. maçında Anadolu Efes'i yenerek seriyi 5. maça taşıyan Galatasaray Nef'te başantrenör Andreas Pistiolis hiçbir takımdan korkmadıklarını söyledi.

NTV Spor 02.06.2022 - 22:59
"Kimseden korkmayan bir takımız"

, ING Süper Ligi play off yarı final 4. maçında 'i 86-81 yendi. Durumu 2-2'ye getiren Sarı-Kırmızılılar seriyi 5. maça uzattı.

Maçın ardından Galatasaray Nef Başantrenörü Andreas Pistiolis taraftara teşekkür etti. Kapalı gişe oynanan maçın ardından Yunan koç, "İlk olarak taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. İnanılmaz bir atmosferdi, bizim için yaptıklarına minnettarım. Onlar olmasa burada olamazdık. Oyuncularımı da tebrik ediyorum. Bunun üzerine bir şeyler inşa edebiliriz. Kimseden korkmayan bir takımız ve her şeyimizi ortaya koyduk. Burada teknik ekibe ve yönetime teşekkür etmek istiyorum ama her şeyden önce taraftar bizi bu galibiyete götürdü. Kötü bir başlangıç yaptık maça ama kritik anlarda iyi kararlar verdik. Her zaman bu tür anlar karakter ile savaşmakla alakalıdır biz de bunu gösterdik. Bir sonraki maç adeta bir köpek kavgası olacak bizim için çok büyük bir maç olacak. Her şeyi yapacağız. Bizim gerçek gücümüzü görebilmek için müthiş bir dönem bu biz bunu başardık ve ben Galatasaray taraftarına minnettarım." ifadelerini kullandı.

Isaiah Canaan ise "Taraftar inanılmaz muhteşemler. Zor bir maç olacağını biliyorduk. Bu maça gelirken bizim için zor bir an yaşamıştık çünkü geçen maçı kaybettik. Koç bize maç planını sundu ve biz inandık. Sadık kaldık maç planına. Biz her zaman savaşırız ve bunu gösterdik. Sonraki maç ilginç bir maç olacak bir savaş olacak bir kavga olacak. İki iyi takım savaşacak kimse eve dönmek istemiyor. Efes, EuroLeague şampiyonu ama biz de onlarla mücadele edebileceğimizi gösterdik." diye konuştu.

20 sayı ile Galatasaray Nef'in en skorer ismi olan Dee Bost, "Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Büyük taraftarımız önünde buna ihtiyacımız vardı. Anadolu Efes, EuroLeague şampiyonu ama biz kimseden çekinmiyoruz ve şimdi beşinci maça gidiyoruz. Çok büyük oyuncuları var ama biz savaştık. Bir sonraki maç bir savaş, bir kavga olacak. Ben olabildiğince tam performansımla oynuyorum ve sahada savaşıyorum. Ben buyum ve takımıma bu şekilde katkı vermek istiyorum." dedi.

Sayfa Yükleniyor...