Kızılyıldız, Ergin Ataman'a geçmişi hatırlattı

Euroleague 27. haftasında Kızılyıldız'a deplasmanda mağlup olan Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, rakip takım taraftarlarının kendisine yönelik tezahüratlarına tepki göstermişti. Tecrübeli başantrenöre, Kızılyıldız kulübünden yanıt geldi.

NTV Spor 10.03.2023 - 16:13
Son Güncelleme: 10.03.2023 - 16:20
Kızılyıldız, Ergin Ataman'a geçmişi hatırlattı

Euroleague 27. haftasında Sırbistan'ın takımına deplasmanda 94-75 mağlup olan 'in başantrenörü Ergin Ataman, rakip takım taraftarlarının kendisine yönelik tezahüratlarına tepki göstermişti.

Ergin Ataman yaptığı açıklamada, "Belgrad'da dün akşam tüm Kızılyıldız taraftarının maç boyunca susmaksızın şahsıma ettiği küfürler, spor ve Avrupa Ligi organizasyonu adına utanç vericiydi." ifadelerini kullanmıştı.

Kızılyıldız kulübü resmi sitesinden yapılan açıklamada tecrübeli başantrenöre yanıt verdi. Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kızılyıldız, Belgrad’da takımımızın hak ederek galibiyet aldığı maçın ardından Anadolu Efes koçunun uygunsuz açıklamalarına tepki göstermek zorunda kalmıştır. Kulüp, Kızılyıldız organizasyonundaki maçlarda hiç kimseye hakaret ve sözlü saldırıda bulunmamıştır ve desteklememiştir.

Ancak Anadolu Efes koçu, davranışlarıyla taraftarların tepkisine neden oldu. Bu davranışın uygunsuz olup olmadığı, diğer ülkelerde oynanan bazı maçlarda yaşandığı gibi misafir takım koçunun maçtan atılmasıyla belli oldu.

Son olarak, Galatasaray‘ın eski koçu, 2014’te olanları unuttu. Marko Ivkovic’i ve kulübümüzün taraftarları hakkında dediklerini unuttu. O unutsa bile biz unutamayız."

🏀👉 HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...