Kobe Bryant'ın hayatını kaybettiği kazayla ilgili flaş gelişme

NBA'de sayısız rekora imza atan Kobe Bryant'ın ve beraberindeki 8 kişinin ölümüne sebep olan helikopter kazasında pilotaj hatası olduğu iddia edildi.

NTV Spor 09.02.2021 - 20:31
Kobe Bryant'ın hayatını kaybettiği kazayla ilgili flaş gelişme

Spor dünyasının sevilen ismi ve 13 yaşındaki kızı Gianna ile 7 kişinin daha hayatını kaybettiği kazasıyla ilgili yapılan duruşmada; Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu Başkanı Robert Sumwalt, kazanın sebebinin pilotun dikkatsizliği olduğunu söyledi.

Sumwalt; olayda helikopterin pilotu 'ın federal standartları ihlal ederek bulutların arasından uçtuğunu ve bu nedenle yönünü şaşırarak California'nın güneyinde bir tepeye çarptığını belirtti.

Los Angeles Lakerslı oyuncunun eşi tarafından açılan davanın duruşmasında, pilotun "uzaysal yönelim bozukluğu" yaşayarak, helikopteri keskin şekilde yukarı yönlendirdiğini sandığı, gerçekte ise soldaki bir tepeye doğru döndürdüğü kaydedildi.

NBA'de 20 yıl boyunca giydiği Lakers forması ile ulaşılması zor birçok başarı yakalayan Kobe Bryant'ın ölümünün üzerinden 1 yılı aşkın zaman geçmesine rağmen Bryant'ın dünyasındaki başarıları ve hayatını kaybetmesine yol açan helikopter kazası halen spor dünyasının gündemini meşgul ediyor.


Sayfa Yükleniyor...