Kyrie Irving için takas ihtimali

NBA'de aşı olmaması ile gündemde olan Kyrie Irving için takas iddiaları ortaya atıldı.

NTV Spor 24.10.2021 - 20:43

NBA'de Doğu Konferansı ekiplerinden Brooklyn Nets forması giyen Kyrie Irving, takımı ile yaşadığı aşı krizinin ardından takaslanma ihtimali ile gündemde.

San Francisco ve New York yerel sağlık kurullarının aldığı karara göre o şehirlerdeki maçlara aşı olmayan herhangi bir kimse alınmayacakken, Irving de aşı olmadığı için New York'taki Brooklyn takımının kendi sahasındaki hiçbir maçta sahaya çıkamayacaktı. Fakat, Irving ile "part time" çalışmak istemediklerini açıklayan Brooklyn yönetimi, aşı sorunu çözülene kadar Irving'in kadroda olmayacağını açıklamıştı.

ABD basınında çıkan son haberlere göre bazı takımlar Irving için Brooklyn'in kapısını çalmak üzere. All-Star oyun kurucunun bir yıl yedek beklemesindense başka bir şehirde tam zamanlı oynama ihtimali gündeme gelirken, Ben Simmons'a alıcı arayan Philadelphia 76ers ve daha üst turlara oynayabilmek için Luka Doncic'in yanına bir süper güç daha arayan Dallas Mavericks ilk dillendirilen ihtimaller oldu.

Irving'in takasına çıkabilecek en büyük problem olarak ise oyuncunun sözleşmesindeki "bu sezon sonunda tek taraflı olarak sözleşmesini feshedebilir" opsiyonu. Eğer Irving, istemeyeceği bir takasın içerisinde kalırsa gittiği takımdan yazın ayrılabilir ve o takım önümüzdeki yaz eli boş kalabilir.

30 yaşındaki oyuncu daha önce yaptığı açıklamada Brooklyn'in alacağı karara saygı duyacağını ama oynayamadığı için takaslanması halinde emekli olacağını duyurmuştu.

Sayfa Yükleniyor...