LeBron James, maaş fedakarlığı karşısında Anthony Davis'e formasını veriyor

NBA'de Los Angeles Lakers forması giyen LeBron James, yeni transfer Anthony Davis'in takımın maaş bütçesi için yaptığı fedakarlık karşısında "23" numaralı formasını Davis'e verecek.

NTV Spor 28.06.2019 - 08:49 | Son Güncelleme: 28.06.2019 - 09:51

NBA'de beklentilerin altında kaldıkları bir sezonun ardından yeni sezona iddialı bir kadro kurma hedefi ile giren Los Angeles Lakers'ta, takımın birlikteliğini yükseltecek olumlu gelişmeler yaşanıyor.

NBA'in resmi sitesinde yer alan habere göre Lebron James, yeni transfer Anthony Davis'in takımın maaş bütçesi için yaptığı fedakarlık karşısında "23" numaralı formasını Davis'e verecek.

LeBron James, 2003 yılında adım attığı NBA profesyonel kariyeri boyunca 23 numaralı formayı giydikten sonra 2010 yılında Miami Heat'e transfer olduğunda 6 numaralı formayı giymeye başlamış, 2015 yılında Cleveland Cavaliers'a döndükten sonra yeniden 23 numaralı formayı almıştı.

2018-19 sezonunun başında katıldığı Los Angeles Lakers'da da 23 numaralı formanın sahibi olan LeBron James, forma numarasını Anthony Davis'e vermesinin ardından yeniden 6 numaralı formayı giyeceğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilan etti. 

Davis'in büyük fedakarlığı, kazanan Lakers

26 yaşındaki yıldız oyuncu Anthony Davis, sözleşmesinde bulunan “takas edilirse 4 Milyon Dolar alır” maddesinden feragat ederek Lakers’ın maaş yükünü hafifletti.

Bu hamlelerle Lakers Anthony Davis'in takasını transfer sezonunun başlayacağı 1 Temmuz’dan önce bitirirken aynı zamanda, 32 milyon Dolar'lık maaş boşluğu oluşturdu. Böylelikle Lakers, şu anda bir maksimum kontratlı oyuncuyu daha kadrosuna katabilme şansına erişti. 

LeBron James'in "23" numaralı formayı giymesinin sebebi, idolü olarak gördüğü Michael Jordan'ın da kariyerinin genelinde bu forma ile mücadele etmesinden ileri geliyor. 

2012 yılında NBA'e adım atan Anthony Davis de New Orleans Pelicans da "23" numaralı formayı giyiyordu.

Sayfa Yükleniyor...