Mahmuti: Memnun olmadığımı söyleyemem

Galatasaray Cafe Crown'da antrenör Oktay Mahmuti, "Takdir başkalarının ama genel olarak baktığımda memnun olmadığımı söyleyemem" dedi.

NTV Spor

24.02.2011 - 19:41

ULEB Avrupa Kupası 2. tur (K) Grubu 5. maçında İtalya'nın Pepsi Caserta takımına 64-54 yenilerek üst tura çıkma şansını yitiren Galatasaray Cafe Crown'da antrenör Oktay Mahmuti, "Takdir başkalarının ama genel olarak baktığımda memnun olmadığımı söyleyemem" dedi.

Oktay Mahmuti, Galatasaray'ın internet sitesine yaptığı açıklamada, sakatlık problemleriyle karşı karşıya kaldıklarını ve istedikleri performansı yakalayamadıklarını kaydetti. Mahmuti, şöyle devam etti:"Biz Avrupa Kupası'na son anda, çok zorlu bir rakibi eleyerek katıldık. İlk grup aşamasında çok iyi bir grafik yakaladık. Ve o performans, bizim saygınlığımızı artırdı. Sezon başında ULEB Eurocup'tan davet almak, bu kulübün vizyonunda bir değişiklik olduğunun göstergesiydi. İkinci grup aşamasında sakatlık problemleri yaşadık ve istediğimiz performansı yakalayamadık. Tabii ki takdir başkalarının ama genel olarak baktığımda memnun olmadığımı söyleyemem. Buralara ait olduğumuz gösterdik en azından."

Tecrübeli antrenör, sezon başındaki yaklaşımlarında değişiklik olmadığını kaydederek, "Her alanda rekabetçi olmak istiyoruz. İster üç kupada oynayalım, ister bir kupa kalsın, önemi yok. Aynı planla devam edeceğiz" dedi.Mahmuti, Beko Basketbol Ligi'nin 19. haftasında yarın Medical Park Trabzonspor ile yapacakları karşılaşmaya ilişkin ise "Bizim için devam eden periyodun en önemli maçı bu. Medical Park Trabzonspor'un ligdeki ve Türkiye Kupası'ndaki performansını da göz önüne alırsak, oldukça çekişmeli bir mücadele olacağını tahmin ediyorum" değerlendirmesini yaptı.

Sayfa Yükleniyor...