"Mücadelemiz lige yansıyacak"

Kadınlar 1. Basketbol Ligi takımlarından TED Ankara Kolejliler’in gelecek vaadeden ismi Duygu Fırat, yeni sezon öncesi umutlu.

NTV Spor 19.10.2012 - 13:17
Fenerbahçe altyapısından yetişen, TED Ankara Kolejliler'in genç ismi Duygu Fırat, kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu. 1990 doğumlu 1.90'lık genç oyuncu, başarılı bir sezon geçirmek istediğini söyledi.
 
Sezon öncesi hazırlık döneminin bir kısmısı yabancı oyuncular olmadan geçirdiklerini hatırlatan Duygu, "Turnuva dönemini dar bir rotasyonla geçtik. Bunun genç oyunculara tecrübe açısından faydası oldu. Ama ekstra süre alan yerli oyuncularımız da sakatlıklarına rağmen oynamak zorunda kaldı. Bana kalırsa takım olarak tüm maçlarda çok iyi mücadele ettik, bunun da lige yansıyacağına inanıyorum." dedi.
 
Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri'nde 8'li finallere kalamamalarını 6-7 kişilik kısıtlı rotasyonla oynamaları ve maçların sonuna doğru yorulmalarına bağlayan Duygu Fırat, bu sezonki hedefini ise şöyle açıkladı: "Türkiye'nin en iyi tesislerinden birine sahibiz. Bu nedenle ekstra çalışmalar ve bireysel gelişim için çok donanımlı bir spor kompleksimiz var. Bunları en iyi şekilde kullanıp mümkün olduğunca eksiklerimi kapatmak için çalışacağım bir yıl olacak. Bunun yanında sezon içinde gerek Türkiye Ligi gerekse Eurocup maçlarında verilen süreleri en faydalı şekilde oynamak en öncelikli hedeflerimdir."
 
Duygu, babancı sayısının 2'ye düşürülmesini "Türk basketbolcuların gelişimi ve milli başarıların sürekliliği için çok büyük bir adım" diyerek desteklediğini ortaya koydu.
 
Genç oyuncu, antrenör Kaan Artun içinse "Kaan Artun bence ligimizin Türk oyunculara en çok değer veren koçlarından biridir. Şut çalışmalarımıza çok önem verdiği gibi,takımın tüm oyuncularına şut konusunda büyük özgüven aşılıyor.Her zaman pozitiftir. Takımdaki birlik beraberliğin en büyük nedeni koçumuz Kaan Artun'dur." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...