NBA'de flaş takas! Jimmy Butler Minnesota'ya...

NBA'de Chicago Bulls forması giyen All-Star oyuncu Jimmy Butler'ın Minnesota Timberwolves'a takaslanmak üzere olduğu iddia edildi.

NTV Spor 23.06.2017 - 09:47
NBA'de flaş takas! Jimmy Butler Minnesota'ya...

ABD basınına göre 'in en önemli yıldızlarından olan , Batı Konferansı'nın geleceği en parlak takımlarından 'a takaslanıyor.

NBA'e adımını attığı 2011-12 sezonundan beri forması giyen ve her sene düzenli olarak artan performansı ile 2014-15 sezonunda en çok gelişme kaydeden oyuncu, ve 2015-16-17 yıllarında All-Star seçilen Butler, Kuzeybatı'ya gidiyor. İddiaya göre Chicago Bulls, Jimmy Butler ve 2017 seçimlerinde 16. sırayı Minnesota'ya gönderirken, Minnesota bunun karşılığında iki genç yıldızı Zach LaVine ve Kris Dunn'ın yanı sıra 7. sıra seçim hakkını Chicago'ya gönderdi.

Geçtiğimiz sezon başında Jimmy Butler'a liderliği veren ve Rajon Rondo, Dwyane Wade ve Robin Lopez gibi tecrübeli isimleri kadrosuna katan Chicago, yine de beklentilerin uzağında kalmıştı. Rondo'nun takımdan ayrılması, Wade'in de ayrılığa yakın olmasının ardından Butler'ı 2 genç yıldızla takaslayan Chicago, geleceğe yönelik bir adım atarken; halihazırda Karl-Anthony Towns ve Andrew Wiggins gibi ligin en önemli ve en potansiyelli gençlerinden ikisine sahip olan Minnesota,, takımı yukarıya taşıyacak süper yıldızını da bulmuş oldu.

Butler geçtiğimiz sezonu %45 saha içi isabet yüzdesi ile 23.9 sayı 6.2 ribaunt 5.5 asist ve 1.9 top çalma, Dunn 3.8 sayı 2.4 asist, LaVine de %46 saha içi isabet yüzdesi ile 18.9 sayı 2.6 üçlük ortalamalarıyla tamamlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...