"Önemli bir fırsatı kaçırdık"

THY Euroleague Top 16 turu E Grubu üçüncü hafta maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 83-65 yenilen Anadolu Efes'te genel menajer Engin Özerhun, "Olympiakos'a yenilerek önemli bir fırsatı kaçırdık" dedi.

NTV Spor 02.02.2012 - 13:48

Basketbol THY Euroleague Top 16 turu E Grubu üçüncü hafta maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 83-65 yenilen Anadolu Efes'te mağlubiyetin üzüntüsü yaşanılıyor.

Anadolu Efes Genel Menajeri Engin Özerhun, Olympiakos karşısında aldıkları yenilgiyle önemli bir fırsatı kaçırdıklarını söyledi.

Özerhun, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, karşılaşmanın son periyodunda rakiplerine cevap veremediklerini belirterek, ''Bu sene yaşadığımız en büyük sorunlardan birisini maalesef Olympiakos maçında da yaşadık. Oyun içinde iki kez açılan farkı kapatma fırsatı yakaladık ve bunu da başardık. Özellikle üçüncü periyodu berabere bitirdikten sonra bir hamle daha yapmamız gerekiyordu ama bunu yapamadık. Son periyodun başında art arda yediğimiz iki üç sayılık basket direncimizi de kırdı. Kazandığımız takdirde çok büyük bir avantaj yakalamış olacaktık ama bu fırsatı kaçırdık.'' dedi.

Grupta önümüzdeki hafta Olympiakos ile bu kez İstanbul'da karşılaşacaklarını hatırlatan Özerhun, ''Öncelikli amacımız tabii ki kazanmak, sonrasında ise sayı farkını lehimize çevirmek. Artık maçlarımız çok daha önemli. Galatasaray Medical Park, Olympiakos ve bizim aramızdaki üçlü averajda dezavantajlı duruma düşmek istemiyoruz. Bu açıdan da bundan sonraki maçlar çok önemli'' diye görüşlerini aktardı.

Sayfa Yükleniyor...