''Oynanan basketbolu beğendiğimi söyleyemem''

Spor Toto Türkiye Kupası D Grubu'nda Olin Edirne'yi 62-48 mağlup eden Galatasaray Medical Park'ın başantrenörü Ergin Ataman, oynadıkları basketbolu beğenmediğini söyledi.

NTV Spor

02.10.2012 - 23:34

Basketbolda Spor Toto Türkiye Kupası D Grubu'nda Olin Edirne'yi 62-48 mağlup eden Galatasaray Medical Park'ın başantrenörü Ergin Ataman, ''Oynanan basketbolu beğendiğimi söyleyemem'' dedi.

Ataman, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, kupaya galibiyetle başladıklarını belirtti.

''Oynanan basketbolu beğendiğimi söyleyemem'' diyen Ataman, şöyle konuştu:

''Takımın yorgun olduğunu düşünüyorum. Hafta sonu üst üste 2 maç yaptıktan sonra, Paris'ten 10 saatlik yolculuktan ardından dün İzmir'e geldik. Skorer oyuncularımız eksikti ama Galatasaray takımının kısır hücum etmesini kabul edemem. Dış atışlarda 14'te 2'lik düşük bir yüzdeyle oynadık. Savunmayla alakalı istediğimizi yaptık. Hücumdaki performansımızdan memnun değilim. Yarın daha organize, daha yüzdeli bir takımla sahada olacağımıza inanıyorum.'' 

Ataman, Paris'teki turnuvada dizine darbe alan Cenk Akyol'un yarınki müsabakada oynayabilecek durumda olduğunu vurguladı.

Galatasaray Medical Park oyuncusu Göksenin Köksal ise maça iyi başlayamadıklarını ancak ikinci yarıda toparlandıklarını belirterek, ''Eksiklerimiz var fakat yine de kazanmayı bildik. Yarınki karşılaşmaya en iyi şekilde konsantre olacağız'' dedi.

OLİN EDİRNE CEPHESİ
Olin Edirne Başantrenörü Gökhan Taştimur da maçı baştan sonra kontrol altında tutan Galatasaray'ı tebrik ettiğini, rakiplerinin gösterdiği mücadeleyi kendilerinin vermesi gerektiğini ancak yeni bir ekip olduklarını söyledi.

Takımın daha iyi seviyeye geleceğinden şüphesinin olmadığını dile getiren Taştimur, şunları kaydetti:

''Ancak bugün oyuncularımın daha dirayetli ve daha inanarak oynamalarını beklerdim. Eminim çok ivme kazanacaklar ve ilerleyen dönemde daha düzgün hale geleceğiz. Düzen takımı olduğumuz için düzeni oturmak zaman alıyor. 4 numaraya bir yabancı transferimiz olacak, belki yerli olarak da bir oyuncu daha ilave edebiliriz.''

Olin Edirne oyuncusu Mehmet Yağmur da maçı kazanmayı hak etmediklerini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...