Özerhun: Beklenen çıkışı yakalayamadık

Anadolu Efes Genel Menajeri Engin Özerhun, antrenör ve sistem değişikliğine rağmen beklenen çıkışı yakalayamadıklarını söyledi.

NTV Spor 05.03.2012 - 16:45

Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Medical Park'a 74-65 yenilen Anadolu Efes, son dönemdeki başarısız performansını sürdürürken, gelecek maçlardan ümitli.

Anadolu Efes Genel Menajeri Engin Özerhun, THY Avrupa Ligi, Spor Toto Türkiye Kupası ve Beko Basketbol Ligi'ndeki son maçlarında üst üste kötü sonuçlar aldıklarını hatırlatarak, ''Antrenör ve sistem değişikliğine rağmen beklenen çıkışı yakalayamadık. CSKA Moskova ile Galatasaray Medical Park maçlarının bir bölümünde, yeni sistem arayışları içinde pozitif işler yaptık ama bunu sonuca yansıyacak hale getiremedik'' dedi.

"İYİ SONUÇLAR DA ALMALIYIZ"
Takımın düzelmesi için zamana ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Özerhun, ''Ama iyi sonuçlar da almalıyız. Önümüzde iyi bir süreç olduğunu düşünüyorum. Şimdi ligde Hacettepe, Pınar Karşıyaka ve Aliağa Petkim'le deplasmanda, Tofaş'la da kendi evimizde karşılaşacağız. Bu süreçte oyuncularımızın hem yeni hocayla oluşan sisteme uyum sağlayacaklarını, hem de iyi sonuçlar alacağımızı umuyoruz'' diye konuştu.

Engin Özerhun, son yaptıkları Galatasaray Medical Park maçıyla ilgili olarak, ''Karşılaşmaya iyi başladık fakat kısa sürdü. İlk yarıda savunmada istediklerimizi yapamayarak çok sayı yedik. Üçüncü periyotta biraz direnç gösterdik ama her iki takımın da sayı sıkıntısı yaşadığı son çeyrekte, sayı fırsatlarını daha net yakalamamıza karşın değerlendiremedik. Bu da yenilgiyi getirdi'' ifadelerini kullandı.

''ZOUROS'UN ZAMANA İHTİYACI OLDUĞU KESİN''
Yeni başantrenör Ilias Zouros'un takımla ilgili görüşlerine de değinen Özerhun, ''Tabii ki eskiden kalan şeyleri eleştirmek istemiyor. Durumun çözümü nüanslarda ve bu konuda bir takım fikirleri var. Eğer kafasındakileri inandığı şekilde yansıtır ve oyuncular da buna yanıt verirse bir çizgi yakalarız. Önemli olan hocanın kafasında şekillendirdikleri. Alışma sürecini geçireceği bir dönem yok ve bizim de iyi sonuçlara ihtiyacımız var. Maçlar devam ediyor. Teklifimizi kabul ettiğine göre de bunu yapabileceğini düşünüyor. Zamana ihtiyacı olduğu kesin. Bir kaç antrenmanda takımın başında bulunarak mucizeler ortaya koyamaz'' şeklinde konuştu.

"UFUK SARICA'NIN YENİ POZİSYONU HENÜZ NETLEŞMEDİ"
Özerhun ayrıca, başantrenörlük görevini Ilias Zouros'a bırakan ancak kulüp bünyesinde kalan Ufuk Sarıca'nın yeni pozisyonunun henüz netleşmediğini kaydetti. Ufuk Sarıca'nın bir dinlenme süreci geçirdiğini aktaran Özerhun, ''Yeni görevinin hemen belli olması diye bir şey yok. Her iki tarafın da uygun olduğu bir dönemde paylaşılacak. Şu an için bizimle birlikte olduğunu söyleyebiliriz ancak sıfatını ve görevini netleştirmedik'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...