Rowland'dan ilk açıklama!

Banvit'in Buducnost'la oynadığı Eurocup mücadelesinde taraftara müdahale ettiği için diskalifye edilen Earl Rowland kendini savundu. Rowland taraftara verdiği tepki için özür dilemeyeceğini söyledi.

NTV Spor 08.01.2015 - 16:58

Banvit'in deplasmanda Buducnost'u 74-68 mağlup ettiği Eurocup 2. tur maçı basketboldan daha çok saha içindeki olaylarla konuşuldu. Olayların merkezinde ise Sammy Mejia'ya ile birlikte Earl Rowland vardı. 

Saha içinde Mejia'ya  saldıran taraftara tepki verdiği için diskalifiye edilen Rowland kavga  anında yaşananları anlattı. Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Rowland, diskalifiye edilmesine tepki gösterdi.

ABD'li oyuncu," Takım arkadaşlarımla ailemle geçirdiğimden çok daha fazla vakit geçiriyorum. Tüm takım arkadaşlarım bir diğerine zarar gelecek olsa gözünü kırpmadan onu korur. Sahaya giren taraftar Sammy Mejia'dan önce, oda arkadaşım ve kaptanımız Keith Simmons'a doğru geliyordu. Simmons'ın sırtında ciddi bir tedavi sürecinden geçtiği önemli bir sakatlığı var. Taraftar bilmeden ona yanlış bir şekilde vursa kariyeri sona erebilirdi. Biz oyuncular kendimizi koruduğumuz için nasıl cezalandırılırız" dedi.

Yaşanan olaydan dolayı özür dilemeyeceğini vurgulayan Rowland,"Bir kişi sahaya girip iki takım arkadaşımı hedef alırken hiçbir şey yapmamamız mı gerekiyor? Silahı olabilir ve birimizi sakatlayabilirdi. Yaşananlardan dolayı üzgünüm ama taraftara verdiğim tepki için özür dilemiyorum. Bu tür olaylar yaşanmadan durdurulabilir" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...