Rus takımları, resmen ihraç edildi

EuroLeague, Rus takımlarının THY EuroLeague ve 7DAYS EuroCup'tan men edildiğini açıkladı. Oynanan maçların geçersiz sayılacağı belirtildi.

NTV Spor 22.03.2022 - 18:46
Son Güncelleme: 22.03.2022 - 19:08
Rus takımları, resmen ihraç edildi

EuroLeague'in internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Rus takımlarına ilişkin yaptırım kararıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada, yapılan toplantının ardından EuroLeague paydaşlarının Rus takımlarının EuroLeague ve EuroCup'tan ihraç edilmesi kararı alındığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi, "THY EuroLeague'de ve 7DAYS EuroCup'ta mücadele eden takımların 2021-22 sezonu için turnuvalara katılımlarının iptal edilmesi kararı alınmıştır. 28 Şubat 2022'de yapılan EuroLeague Yönetim Kurulu toplatısında da duyurulduğu üzere Rus takımlarına karşı tüm normal sezon maç sonuçları, EuroLeague ve EuroCup takım sıralaması hesaplamalarından çıkarılacaktır."

EuroLeague'de ve EuroCup'ta 'dan hangi takımlar mücadele ediyor?

Rusya'dan THY EuroLeague'de bu sezon 3, Euro Cup'ta 2 takım yer alıyor. THY EuroLeague'de CSKA Moscow, UNICS Kazan, Zenit St Petersburg; Euro Cup'ta ise Lokomotiv Kuban ve Krasnodar mücadele ediyor.

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko nasıl etkilenecek?

Alınan karar doğrultusunda 'de oluşan yeni sıralamada Anadolu Efes, bir basamak yükselerek 5. sırada kendisine yer buldu. Fenerbahçe Beko ise 9 galibiyet 13 mağlubiyet ile 11'inci sıradaki yerini korudu. 

Efes, Rus takımlarına karşı oynadığı 6 karşılaşmadan 2 galibiyet 4 mağlubiyet elde etmiş, Fenerbahçe Beko ise şu ana kadar Rus takımlarıyla oynadığı 3 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...