"Şampiyon olmak için bu yola çıktık"

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Galatasaray Medical Park ile karşılaşacak Banvit'in antrenörü Orhun Ene, bu yola final oynamak için değil, şampiyonluk için çıktıklarını dile getirdi.

NTV Spor 04.06.2013 - 11:16
"Şampiyon olmak için bu yola çıktık"

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Galatasaray Medical Park ile karşılaşacak Banvit'in antrenörü Orhun Ene, "Finalde birbirini yakından tanıyan iki takım, şampiyonluk için mücadele verecek. Biz final oynamak için bu yola çıkmadık. Şampiyon olmak için bu yola çıktık" dedi.

Final serisinin ilk maçında yarın İstanbul'da Galatasaray Medical Park ile karşılaşacak Banvit, Bandırma'daki son antrenmanını yaptı. Bugün İstanbul'a giden takımın hedeflerine ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Orhun Ene, Beşiktaş ile yaptıkları play-off maçından itibaren çıkış yakaladıklarını, bu form çizgisini Anadolu Efes önünde de sürdürdüklerini söyledi.

Serilerde 6 maçın 5'ini kazandıklarını hatırlatan Ene, Anadolu Efes ile İstanbul'da oynadıkları bir maçı, son saniye basketiyle kaybettiklerini anlattı. Finalde Galatasaray Medical Park ile çok zor bir seriye çıkacaklarını ve ilk maçın yarın İstanbul'da yapılacağını belirten Ene, "Finalde birbirini yakından tanıyan iki takım, şampiyonluk için mücadele verecek. Biz final oynamak için bu yola çıkmadık. Şampiyon olmak için bu yola çıktık. Zor bir seri ama şampiyonluğa ulaşacak takımın kupayı alması için dört kez galip gelmesi gerekiyor. İki takım için de kolay olmayacak. Galatasaray'ın gücünü biliyoruz. Final serisinde, play-off maçlarımızdan daha iyi oynamak zorundayız. Final serisinde, basketbol severlere kaliteli basketbol izletmek istiyoruz ve bu serinini dostça geçeceğine inanıyoruz" dedi.

"BU BAŞARI, SEVGİ SAYGI VE DAYANIŞMANIN ÜRÜNÜDÜR"
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ise Galatasaray Medical Park'tan bir eksiklerinin bulunmadığını ifade ederek, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu bildirdi.

Finale yükselmeyi, Banvit ailesi ve Bandırma adına büyük bir onur olarak gördüklerini vurgulayan Kılıç, "Bu başarı, sevgi saygı ve dayanışmanın ürünüdür. Bu başarıda takımımızın teknik sorumlusu, baş antrenörümüz Orhun Ene ile genel menajer Turgay Çataloluk'un büyük katkılarını unutamayız. Galatasaray Medical Park ile oynayacağımız final serisinde iddialıyız, elimiz boş dönmek istemiyoruz. Final serisinde her iki takımın şansının da yüzde 50 olduğunu düşünüyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...