"Şampiyonluk bekliyorum"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin dört gruptan birine ve final turuna ev sahipliği yapmasını değerlendirdi. Bakan Kılıç milli takımdan şampiyonluk beklediğini söyledi.

NTV Spor 13.12.2015 - 17:44

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin dört gruptan birine ve final turuna ev sahipliği yapmasını değerlendirdi. Milliler'den şampiyonluk beklediğini dile getiren bakan Kılıç, “Basketbol'da Avrupa şampiyonluğunu 2017'de yaşayabiliriz diye ümit ediyorum” dedi.

FIBA Avrupa Yönetim Kurulu, Türkiye'nin, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda dört gruptan birine ve final turuna ev sahipliği yapmasını da değerlendiren bakan Çağatay Kılıç, Türkiye'nin İstanbul'da 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın hem finaline hem de grup elemesine ev sahipliği yapacağını belirterek, “Grup elemeleri 4 ülkede oynanacak. Bunu da tüm Türkiyemizle paylaşmış olalım. Bir kez daha uluslararası en üst seviyedeki bir müsabakanın Türkiye'de olması hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin hem tanıtımına hem sporumuza, gençlerimizin ileriki yıllar içerisinde ülkelerini tüm branşlarda ay yıldızlı formayla temsil etmeleri ve kendilerine ortam hazırlamaları açısında önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bu tür organizasyonların  Türkiye'de olmasının en önemli unsurunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ortaya koymuş oldukları çalışmalar olduğunun altını çizen Bakan Çağatay Kılıç, "Avrupa şampiyonluğunu 2017'de yaşayabiliriz diye ümit ediyorum. Bu tip uluslararası ses getirecek, ülkemizi daha da çok tanıtacak, ülkemizin güzelliklerini tüm dünya ile paylaşabileceğimiz, sporun birleştirici ruhunu tüm dünyaya en iyi şekilde gösterebileceğimiz bu organizasyonları Türkiye'de yapacağız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...