Samsun'un keyfi yerinde

Samsun Basketbol Kulübü'nün BOTAŞ karşılaşmasından galibiyetle ayrılması camiada sevinçle karşılandı.

NTV Spor 24.01.2011 - 16:56

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün BOTAŞ karşılaşmasından galibiyetle ayrılması camiada sevinçle karşılanırken, antrenör Caner Yıllar, "Bu kadar sıkıntı ve sakatlıklara rağmen BOTAŞ maçında oyuncularımın mücadeleci yaklaşımlarıyla takım olduğumuzu gösterdik" dedi.

Yıllar, geçtiğimiz hafta sonu iç sahada karşılaştıkları BOTAŞ karşısında alınan 85-81'lik galibiyeti değerlendirdi.BOTAŞ takımı karşısında çok değerli bir galibiyet aldıklarını ifade eden Yıllar, karşılaşma boyuncu bütün oyuncuların kendini hazır tutarak takıma katkı sağlamaya çalıştığını söyledi.

Yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle takımın geçtiğimiz hafta başından maç saatine kadar sadece 2 antrenman yapabildiğini vurgulayan Yıllar, şunları kaydetti:"Karşılaşmanın ilk periyotunda sakatlanan Alexis Gray ile önceki hafta burnundan ameliyat olan Tatum Brown'un yokluğu diğer oyuncularımın sayesinde çok fazla hissedilmedi. Jessica Elizabethy Adair'in de 5 faulle cezalı duruma düşmeleri takımdaki diğer oyuncuların da daha fazla mücadele etmesini gerektirdi. Bu kadar sıkıntı ve sakatlıklara rağmen BOTAŞ maçında oyuncularımın mücadeleci yaklaşımlarıyla takım olduğumuzu gösterdik. Bu karşılaşma, evimizde kazanmamız gereken bir maçtı. Oldukça sert geçen maçı söküp almasını başardık. Oyuncularımla gurur duyuyorum."

Çarşamba günü deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçının hazırlıklarına da bugün itibariyle başladıklarını ifade eden Yıllar, "Fenerbahçe takımı karşısında iyi oyun oynayıp, sporseverlere zevkli bir karşılaşma izletmek hedefindeyiz. Bu maçın ardından yine cumartesi günü Tarsus Belediyesi takımını konuk edeceğiz. Bu iki karşılaşmadan da galip ayrılmak adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Samsun Basketbol Kulübü, hak ettiği yere adım adım
gelecektir" dedi.

Yıllar, oynadıkları mücadelede kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür etti.

Sayfa Yükleniyor...