Sayı kralı Maliye Milli Piyango'da

TB2L ekiplerinden Maliye Milli Piyango yaşanan sakatlıklar sonrasında kadrosunu Amerikalı oyun kurucu Nate Bowie ile güçlendirdi.

NTV Spor 13.03.2014 - 16:26
Sayı kralı Maliye Milli Piyango'da

TB2L ekiplerinden Maliye Milli Piyango yaşanan sakatlıklar sonrasında kadrosunu Amerikalı oyun kurucu Nate Bowie ile güçlendirdi .

2008 yılında Central Arkansas Üniversitesi'nden konferans sayı kralı olarak mezun olan Bowie kolej kariyeri dışında Portekiz ve Gürcistan liglerinde de sayı krallığı yaşamış ve geçen sene bir karşılaşmada 45 dakikada 49 sayı atarak dikkatleri üstüne çekmişti. Bu sezon Ukrayna 1. Ligi'nde başlayan Amerikalı guard 19 maçta 10.8 sayı,5.0 asist, 2.6 ribaund ve 1.3 top çalma istatistikleri ile oynamış fakat ülkede yaşanan karışıklık nedeniyle ayrılma kararı almıştı.

Maliye Milli Piyango'nun genç başantrenörü Ceyhun Tahmaz yeni transferleri ile ilgili "Yaşanan sakatlıklar ve sezon başında koyduğumuz playoff hedefimizin devam ediyor olması guard mevkinde takviye yapmamıza sebebiyet verdi. Yönetimimizin de desteği ile bütçemize en uygun tercihi yaptığımızı düşünüyorum. Kendisi istikrarlı bir oyuncu ve bunu da her sene istatistiklerine yansıtmış durumda. Son ana kadar playoff iddiamızı sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

Ankara temsilcisinin yeni oyuncusu ise "Başkent kulübüne katılacağım için heyecanlıyım. Bana bu imkanı tanıyanlara teşekkür ederim. Lig ve takımımız ile alakalı olarak hep olumlu şeyler duydum. En yakın arkadaşım Leo Lyons Pınar Karşıyaka forması giydi ve bana Türkiye'ye gelmemin kariyerim açısından çok iyi olacağını ifade etti. Yeni takımımın playofflara katılabilmesi adına elimden geleni yapacağım." dedi.

Sayfa Yükleniyor...