Fenerbahçe Beko'nun yeni yıldızı Scottie Wilbekin'den EuroLeague ve Milli Takım yorumu

Fenerbahçe Beko'nun yeni transferlerinden Scottie Wilbekin, sarı-lacivertli kulübe geliş sürecini anlattı. Yıldız oyuncu, 12 Dev Adam'ın EuroBasket 2022 performansına da değindi.

Eurohoops 30.09.2022 - 15:47
Scottie Wilbekin'den EuroLeague ve Milli Takım yorumu
DHA

Daha önce Türkiye'de Darüşşafaka forması giyen Scottie Wilbekin, 'ya transferini anlattı. Eurohoops'a konuşan 29 yaşındaki oyuncu, A Milli Takımın EuroBasket 2022 serüvenini değerlendirdi.

- A Milli Takım için ne söyledi?

Shane Larkin gibi devşirme oyuncu statüsünde kadroda yer alabilecek oyunculardan biri olan Wilbekin, organizasyonda olması halinde takıma sağlayacağı katkılar şunları söyledi;

"İyi bir şutörüm, bunu herkes biliyordur. Sayı üretir ve iyi bir basketbol oynamaya çalışırdım. Fransa maçını izleyemedim fakat olanları duydum. Sonrasında özeti de izledim. Kazanmamızı istiyordum fakat şanssız bir durum yaşandı."

Wilbekin, milli takımda bulunmaması konusunda ise; "'Orada olmalıydım! demiyorum. Orada değildim, buradaydım ve Fenerbahçe’deki yeni takım arkadaşlarımla çalışmak için daha fazla zamanım oldu. Bulunduğum durumu en iyi şekilde değerlendireceğim." dedi.

TIKLA: THY EuroLeague Fikstür <<<

- Fenerbahçe Beko'ya transferi

Maccabi Tel Aviv ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan Wilbekin, sarı-lacivertlilere katılım sürecinin detaylarını şöyle anlattı;

"Maccabi'de dört yıl geçirdim. Bu sezon öncesi takımda önemli değişiklikler olacağını biliyordum. Benim için de değişiklik zamanının geldiğini düşündüm. Maccabi'den ayrılma kararını ne zaman verirsem vereyim pasaportumdan dolayı Türkiye’ye dönme ihtimalimin yüksek olduğunu biliyordum. Fenerbahçe de yeniden yapılanma sürecindeydi. Benim için en uygun seçim Fenerbahçe’ydi."

Gelecek sezonki beklentilerin de farkında olduğunu aktaran yıldız oyuncu, "Oyunumda çok belirgin bir değişimin yaşandığını düşünmüyorum. Oyunuma ufak şeyler kattım, çok fazla tecrübe edindim. Beklentilere gelirsek… Burada beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum. Takım içinde de yüksek beklentilerimiz var fakat bunu bir kenara bırakıp gün gün, maç maç ilerlemeliyiz ve günün sonunda beklentileri karşılamayı ummalıyız." ifadelerini kullandı.

TIKLA: Türkiye Sigorta Süper Ligi Fikstür <<<

- EuroLeague ve Itoudis yorumu

"Her EuroLeague takımı hedefi şampiyonluk olarak belirliyor. Her takımın şampiyonluğu kovalaması şaşırtıcı bir şey değil fakat sadece bir takım bunu başarabiliyor. Bu sene bunun kim olacağını hep beraber göreceğiz.

Itoudis ile şu ana kadar gayet iyi gitti. Tanışalı bir hafta oluyor, kısa bir zaman dilimi. Bunun üzerine güzel bir oyuncu-koç iletişimi inşa etmeyi, birbirimizi saha dışında da daha fazla tanımayı hedefliyoruz."

Sayfa Yükleniyor...