Serinin MVP'si Dixon

Pınar Karşıyaka-Anadolu Efes arasındaki final serisinin en iyi oyuncusu (MVP) Pınar Karşıyaka'dan Bobby Dixon seçildi.

NTV Spor 19.06.2015 - 22:46

Şampiyonlukta büyük pay sahibi olan bu oyuncuya en iyi oyuncu ödülünü federasyon asbaşkanı Dinçer Çetintaş takdim etti.

PALACİOS ŞAMPİYONLUK MAÇININ YILDIZI OLDU
Pınar Karşıyaka'da 22 sayı üreten ve 10 ribaunt alan Palacios, şampiyonluk maçının yıldızı oldu. Bu oyuncunun yanı Strawberry 19, Dixon 13 ve Gabriel ile Diebler de 12'er sayı üretti.

Anadolu Efes'te ilk periyotta 13 sayı üreten ve maç boyunca 18 sayı bulan Perperoglou ile 14 sayı üreten Heurtel'in gayretleri galibiyet için yeterli olmadı.

SARICA'NIN BÜYÜK HEYECANI
Final serisi boyunca takımını motive etmek için büyük gayret gösteren Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, serinin 5. maçında da yerinde duramadı. Karşılaşmanın 37. dakikasında farkın kapanmasının ardından oyuncularının dikkat etmesi için uyarılarda bulunan Sarıca, maçın oynandığı sıralarda saha içine girince teknik faul aldı.

Kariyerinde başantrenör olarak ilk şampiyonluğunu kazanan Ufuk Sarıca, maç sonunda büyük sevinç yaşadı.

Maçın devre arasında Pınar Karşıyakalı bazı taraftarlarla emniyet güçleri arasında gerginlik yaşandı. Çevik kuvvet bu taraftarlara müdahale ederek olayların büyümesini önledi.

KUPAYI ERDENAY VERDİ
Pınar Karşıyaka'nın şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay verdi.

Erdenay'ın kupayı takdim etmesinin ardından salonda büyük coşku yaşandı. Konfeti yağmuru altında şampiyonluk sevinci yaşayan Pınar Karşıyakalı oyuncuların bir bölümü bu sevinci çocuklarıyla birlikte yaşadı.

İzmir ekibinde Soner Şentürk, pota filesini keserek hatıra olarak aldı.

Final serisinde Pınar Karşıyaka'ya şampiyonluğu kaybeden Anadolu Efes'e ikincilik madalyalarını ve plaketini Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Akın Süel verdi.

Sayfa Yükleniyor...