Shane Larkin'den milli takım sözleri: Ergin Ataman ile Erdem Can'ı kıyasladı

Anadolu Efes'in yıldız ismi Shane Larkin, milli takımda yaşananlara dair açıklamalar yaptı. Shane Larkin, Ergin Ataman ile Erdem Can'ı da kıyasladı.

Haber Merkezi - NTV Spor 21.09.2023 - 13:48
Shane Larkin'den milli takım sözleri: Ergin Ataman ile Erdem Can'ı kıyasladı

Yıldız basketbolcu Shane Larkin, A Milli Erkek Takımı'na katılmamasıyla ilgili iddialara cevap verdi. Eurohoops'a konuşan Shane Larkin, süreci şöyle anlattı:

"MİLLİ TAKIM DOKTORU 'DİZİNDE CİDDİ BİR PROBLEM VAR' DEDİ"

"Milli takım beni takıma katılmaya davet etti. Dizimde bir sakatlık vardı. Buraya geldim, milli takım doktoruna gittim. MR çektirdik. MR’ın uzmanlar tarafından incelenmesini bekledik. Sonrasında milli takım doktoru yanıma geldi ve yüzünde öyle bir ifade vardı ki… ‘Dizinde ciddi bir problem var’ dedi. ‘Gerçekten bu kadar kötü mü?’ diye sordum. ‘Evet’ dedi ve ekledi: ‘Hiçbir şey yapma, dizine yük bindirme, koşma, yürüyüşe çıkma, bisiklet sürme, hiçbir şey yapma çünkü dizin gerçekten kötü halde. Eğer bunları yaparken dizini daha da sakatlarsan muhtemelen ameliyat olman gerekecek. O ameliyat da uzun süre sahalardan uzak kalmana sebep olacak. Sezon içinde aylar kaçıracaksın’.

🏀👉BASKETBOL HABERLERİ

"HERKES NEREDE OLDUĞUMU, NELER YAŞANDIĞINI BİLİYORDU"

O günden sonra bana ilaçlar verdiler, ben de kullanmaya başladım. İyileşme sürecinde çok agresif davrandık. İlaçları kullandım, üç gün boyunca çok ciddi rahatsızlık yaşadım çünkü ilaçlar vücuduma zarar verdi. Bundan birkaç gün sonra Türkiye’te geri döndüm. Bir daha MR çektirdim. Dizim daha iyiye gidiyordu fakat herhangi bir şekilde basketbol oynamaya hala yakın bile değildi. Doktor ‘Belki bisiklet sürmeye, o tarz şeyler yapmaya başlayabilirsin’ dedi. Ben de ‘Tamam, eve gidiyorum, Amerika’daki doktoruma görüneceğim ve dizim hakkındaki fikirlerini alacağım’ dedim. ‘Orada iyi şanslar, umarım iyi olursun, oradaki doktoruna selam söyle’ diye cevap verdi bana. Herkes nerede olduğumu, nereye gittiğimi, tam olarak neler yaşandığını biliyordu. Bence bunlardan takıma da bahsedilmiş olması gerekiyor."

"ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPTIM AMA 'KÖTÜ ADAM' BEN OLDUM"

Vicdanının rahat olduğunu belirten Shane Larkin, "Milli takım formasını giymek için elimden gelen her şeyi yaptım. Bunu bilerek her gece rahat uyuyabiliyorum. Bütün bunlara rağmen… Buraya geldim, sağlıklı olmadığımı kanıtladım. İyileşmek için elimden geleni yaptım. Vücudumu mahveden o ilaçları kullandım. Her şeyi yaptım. Fakat günün sonunda ‘kötü adam’ ben oldum. Eğer böyle bir algı yaratmak istiyorlarsa yapabilirler. Buna ben karar veremem. Ben elimden geleni yaptığımı biliyorum. Bunu bilerek her gece huzurla uykuya dalabiliyorum. Bunun dışında yapabileceğim bir şey yok." ifadelerini kullandı.

🏀 BASKETBOL SÜPER LİGİ PUAN DURUMU

ERGİN ATAMAN İLE ERDEM CAN ARASINDAKİ FARKLAR

ile arasındaki farklılıklara değinen Shane Larkin şöyle konuştu:

"İki koç arasındaki en büyük fark iletişim kurma biçimleri. Erdem Can sürekli iletişim kuran bir koç. Bir yerde hata yapıyorsanız size hatanızı söyler ve bunu sebeplendirir. Ardından kenara çeker ve konuşur, neyi farklı yapmanızı istediğini söyler. Koç Ataman’ın bu konuda farklı bir yaklaşım tarzı var. Sizden istediklerini söyler, yapmanızı bekler, yapmazsanız sizinle bu şekilde konuşmaz. Sadece istediklerini istediği şekilde yapmadığınızı söyler ve bençe çeker. Olay burada biter. Bu yüzden en büyük farkın Erdem Can’ın oyuncularla iletişim kurması olduğunu düşünüyorum."

Sayfa Yükleniyor...