Sinan Erdem şölene hazır!

Sinan Erdem Spor Salonu Final Four maçlarına hazır. Yenileme çalışmaları tamamlanan salona yeni potalar ve parkeler monte edildi.

NTV Spor 05.04.2017 - 15:58
Son Güncelleme: 05.04.2017 - 16:06

Turkish Airlines Euroleague'de 19-21 Mayıs tarihleri arasında oynanacak dörtlü final maçlarinin yanısıra Avrupa Basketbol Şampiyonasi ikinci tur karşılaşmaları ve finaline ev sahipliği yapacak Sinan Erdem Spor Salonu yenilendi. Yaklaşık 5 ay süren tadilat sürecinin ardından salona Avrupa'nın en büyük kübik ekranı yerleştirildi.

Yenileme sürecinde titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü belirten Spor Istanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, salonun birçok organizasyona ev sahipliği yapabilecek hale getirildiğine dikkat çekti.

Özbayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak çok titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek, şunları kaydetti:
"İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak burada 5 aydır bir tadilat sürecini yönetiyoruz. Dörtlü Final'e ev sahipliği yapacağız. İstanbul'a yakışır bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Burada çok güzel yenilikler yapıldı. Bütün odalar VIP olarak düzenlendi. 1000'e yakın basın mensubuna aynı anda hizmet verebilecek bir altyapı oluşturuldu. 400 kilometre civarında kablo kullanıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Dörtlü Final'e ve İstanbulumuzu çok güzel bir şekilde tanıtmaya hazırız."

Sinan Erdem Spor Salonu'na NBA, Euroleague ve FIBA organizasyonu maçlarinin da oynandığı 4 saatte monte edilebilen parke ile birlikte NBA standardında potalar yerleştirildi.

Tüm altyapının yenilendiği salona 700'e yakın güvenlik kamerası yerleştirildi. Sinan Erdem Spor Salonu'nda bin basın mensubuna aynı anda hizmet verebilecek teknik altyapı da hazır hale getirildi.

Sayfa Yükleniyor...