Spahija: Gücümüzü gösterdik

Fenerbahçe Ülker'in antrenörü Neven Spahija, Cholet Basket karşısında ne kadar güçlü bir takım olduklarını gösterdiklerini belirtti.

NTV Spor

24.12.2010 - 01:36
Basketbol THY Avrupa Ligi'nde Fransa'nın Cholet Basket takımını 93-61 yenerek, (C) Grubu'nu ikinci sırada bitiren Fenerbahçe Ülker'in antrenörü Neven Spahija, ''Sadece kazanmak için değil, Fenerbahçe'nin ne kadar güçlü bir takım olduğunu göstermek için çok önemli bir maçtı'' dedi.
        
Spahija maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı, ''Zorlu bir haftadan sonra bizim için çok önemli bir maçtı. Sadece kazanmak için değil, Fenerbahçe'nin ne kadar güçlü bir takım olduğunu göstermek için... Takımı tebrik etmek istiyorum güzel oyunları için. Geçen hafta Avrupa deplasmanından gelip Türkiye liginde oynamak bizim için zor oldu. Yine az bir vaktimiz var. Çok çalışıp elimizden geleni yapacağız. Cumartesi maçının daha yararlı olabilmesi için bugün çok rotasyonlu oynadık.'' sözleriyle değerlendirdi.
        
Siena maçından sonra nelerin değiştiği sorusuna Spahija, ''Çok uzun bir süre yüksek seviyeli basketbol oynadık, bu gerçekten zor bir şey. Ukic'in sakatlanması bizi biraz zorladı. Sürekli en üst seviyede oynamak zor bir şey'' yanıtını verdi.
        
Mirsad Türkcan da kazandıkları taktirde grup ikinciliğini elde edeceklerinin bilinciyle karşılaşmaya çıktıklarını anlatarak, ''Kötü bir başlangıç yaptık. İlk 3-4 dakika 10 sayı geriye düştük. Sonra biz mücadele ettikten sonra herkes bu takım ne yapabilir gördü. Ukic'in eksikliğini geçen hafta hissettik. Şimdi iyileşti ve geriye döndü. Bizim için önemli oyunculardan birisi. Taraftarımızın desteğiyle bugün iyi mücadele ettik ve kazanmasını bildik. Mücadelemizi sürdürüp Fenerbahçe Ülker'i ilk 8 takım arasına sokmaya çalışacağız'' şeklinde konuştu.
        
KUNTER: ''MAÇ TEMPOSU AĞIR GELDİ''
Cholet Basket'in Türk antrenörü Erman Kunter ise Avrupa Ligi'nde tecrübesiz olan takımının 3 haftadır kötü basketbol oynadığını, bugün de maç temposunun oyuncularına ağır geldiğini ifade etti.
        
Kunter yaptığı açıklamada, ''Zaten 3 haftadır çok kötü oynuyorduk. Cibona galibiyeti aldık ama kötü bir galibiyetti. Takım bu tip arka arkaya gelen maçlara alışık değil. Çok tecrübesiz oyuncular. Maç temposu biraz ağır geldi. Eski deyimle kerterizleri kaybettiler. Ben normal karşılıyorum. Bence bir periyot var dikkat ederek oynadığımız. Alışık da değiller. Bugüne kadar görmedikleri büyük bir seyirci baskısı var. 21 top kaybederek oynadık. Hedef olarak 10 top kaybını koyuyoruz ama zaten birinci devrede bu kaybı yaptık. Çok büyük bir moral oldu Fenerbahçe'ye. Topları kaptılar hızlı hücumlar yaptılar. Mütevazi bir takımız. Tabi ki Top 16'ya kalmaya çok çalıştık. Yazık, çıkabilirdik bir üst tura. Bir üst tura çıksaydık buradan iyi oynardık.'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...