Steve Nash, Kyrie'nin geleceğini açıkladı

Aşı olmayı reddettiği için sezonun büyük bir çoğunluğunu kaybetme riski olan Kyrie Irving hakkında koç Steve Nash açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 11.10.2021 - 22:25
Steve Nash, Kyrie'nin geleceğini açıkladı

'de Doğu Konferansı ekiplerinden 'te forma giyen , COVID-19 aşısı olmayı reddetiği için sezonun büyük çoğunluğunda forma giyememe tehlikesi ile karşı karşıya. Öyle ki, New York Sağlık Kurulu'nun aldığı kurallara göre kapalı mekan etkinliklerine izleyici veya çalışan fark etmeksizin aşı olmayanların giremeyeceği kararlaştırılmıştı. Bu kural NBA oyuncularını da kapsıyor. Yani, New York'ta yer alan New York Knicks ve Brooklyn Nets oyuncuları, aşı olmadığı takdirde evlerinde oynayacakları maçlarda forma giyemeyecek.

Bu konu hakkında açıklamalar yapan Brooklyn koçu , Irving'in durumunda ilerleme kaydedemediklerini ve uzunca bir süre ev sahibi olduğu maçlarda ondan yaralanamayacaklarını söyledi.

Aynı kuralı uygulayan bir diğer yer olan San Francisco'nun takımı Golden State Warriors'ta aynı sorunu aşı olmayan Andrew Wiggins de yaşamış fakat oyuncunun aşı olmadığı takdirde San Francisco'daki hiçbir maçta oynamayacağının kesinleşmesi ile Wiggins, istemeyerek de olsa aşı olduğunu açıklamıştı.

Irving, mevcut kontratı ile Brooklyn'de kaldığı takdirde yapılan anlaşmaya göre aşı olmadığından dolayı oynayamadığı her maç için 380 bin dolar kadar bir tutar maaşından eksilecek. Irving'in bu sezon kazanacağı normal tutar ise 35.3 milyon dolar.

Irving, geçtiğimiz sezonu 26.9 sayı ve 6.1 asist ortalamaları ile tamamlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...