"Tanjevic seçimi manidar"

2013 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Basketbol takımının açıklanan teknik kadrosuyla ilgili TÜBAD bir bildiri yayınladı. TÜBAD Başkanı Mehmet Baturalp, Tanjevic seçiminin manidar olduğunu söyledi.

NTV Spor 03.07.2013 - 14:48

2013 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı'nın açıklanan teknik kadrosu ile ilgili TÜBAD Başkanı Mehmet Baturalp yazılı bir açıklamada bulundu.

Açıklamada, "2013 Eylül ayında Slovenya'da yapılacak Erkekler Avrupa Şampiyonasına hazırlanacak A Milli takımımızın teknik kadrosu açıklandı. Akdeniz oyunlarındaki ekip olduğu gibi tekrar göreve getirildi.

Bu tip görevler verilirken en çok dikkat edilecek husus o görevi üstlenecek şahsın öncelikle o işe liyakatdır.

Ülkemizdeki Türk antrenörlerden Ergin Ataman, Erman Kunter, Orhun Ene, Ufuk Sarıca ve Oktay Mahmuti çalıştırdıkları kulüp takımlarında kendilerini fazlasıyla kanıtlamış isimlerdir.

Bugün Türk Milletine Milli takımımız için bir aday isim sorulsa sanırım çıkacak isim yukarıda saydığım Türk Antrenörler arasından olurdu.

Hal böyleyken hala başka arayışlarda bulunmak bizlere manidar geldi. Bu kadar kıymetli Türk antrenörümüz bulunurken yabancı isimlerin devreye sokulmasını TÜBAD Yönetim Kurulu olarak tasvip etmiyoruz.

Yalnız şartlar ne olursa olsun şampiyonaya istirak edecek A milli takımımızın başarısının da en büyük dileğimiz olduğunu tüm kamuoyu tarafından bilinmesini gönülden istiyoruz" denildi.

Sayfa Yükleniyor...