"Taraftar nedeniyle Edirne'ye geldim"

Edirne Belediyesi Edirnespor Başantrenörü Hakan Acer, kentteki basketbol sevgisinin, yeniden bu takımı seçmesinin en büyük nedeni olduğunu belirtti.

NTV Spor 05.05.2015 - 16:15

Hakan Acer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaretinde yaptığı açıklamada, yeniden Edirne'de çalışacağı için heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Motivasyonunun yüksek olduğunu belirten Acer, "Edirne'yi tekrar tercih etmemin en büyük nedeni maçların dolu tribünler önünde oynanması. Bu şehirde bir büyü var ve bu büyü, bu taraftar beni tekrar buraya getirdi. Bu büyü, aile olabilmenin büyüsü. Motivasyonum çok yüksek. Çok heyecanlıyım. Hep birlikte başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

RECEP GÜRKAN'A ZİYARET
Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, başantrenör Hakan Acer ve genel menajer Sanem Helvacıköylü, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespor'un "amatör ruhla profesyonelce savaşan bir takım" olduğunu söyledi.

Kadın basketbolunun, erkek basketboluna göre daha zarif ve estetik olduğunu anlatan Gürkan, "Ayrıca rol model sorumluluğu da var. Bizim takımımız bu rol model sorumluluğunu da başarıyla yerine getiriyor. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde en çok seyirci toplayan kulübüz. Takımımız her maçını hemen hemen yüzde 75 tribün kapasitesiyle oynuyor" ifadelerini kullandı.

Murat Boyacıoğlu ise takımın gelecek sezon Avrupa kupalarında yer alacağını vurgulayarak, daha fazla çalışıp, yeni başarılara imza atacaklarını kaydetti.

 

Sayfa Yükleniyor...