Taraftarlar, basketbolcuların havada ne kadar kaldığını öğrenebilecek

Parkenin yıldız isimleri, smaç veya blok için yükseldiğinde taraftarlar her bir sporcunun havada ne kadar kaldığını öğrenebilecek.

NTV Spor 16.05.2022 - 16:25 | Son Güncelleme: 16.05.2022 - 17:58

THY, 19-21 Mayıs'ta Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek THY EuroLeague Final Four organizasyonunda, basketbolcuların maçlar sırasında blok ve smaç anında havada kalış sürelerini hesaplayarak canlı yayında paylaşacak.

▶BASKETBOL HABERLERİ

Euroleague'den yapılan yazılı açıklamada, "Belgrad'daki 2022 THY EuroLeague Final Four, Türk Hava Yolları sayesinde taraftarlara sunulan yeni teknolojik inovasyon seviyeleri ile daha önce hiç olmadığı gibi olacak." vurgusu yapıldı.

Açıklamada, "Basketbolcular smaçlar veya bloklar için yükseldiğinde, taraftarlar her birinin havada ne kadar kaldığını öğrenebilecek. Türk Hava Yolları sayesinde bu hesaplamalar maç esnasında yapılıp paylaşılacak ve taraftarlar canlı yayınlarda bu hesapların keyfini çıkarabilecek." ifadeleri yer aldı.

Ayrıca, Türk Hava Yolları'nın Miles and Smiles programına katılan taraftarlar, metaverse hesaplarını bağlayabilir ve metaverse'deki başarılar aracılığıyla mil toplayabilirler.

EuroLeague'de üst üste 3. kez Final Four'a kalan Anadolu Efes, Avrupa'da başarılı bir sezon geçiren ekipler arasında yer alıyor. Kulüpler bazında Avrupa'nın en önemli kupasının son sahibi olan lacivert-beyazlılar, İtalyan ekibi Olimpia Milano'yu play-off'ta 3-1'le geçerek Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 19-21 Mayıs'ta düzenlenecek Final Four'da olmaya hak kazandı.

Anadolu Efes, Sırbistan'da kupayı üst üste 2. kez kazandırıp Türkiye'ye bu kulvarda 3. zaferini yaşatmayı hedefliyor.

Sayfa Yükleniyor...