"Tek hedefimiz galibiyet"

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi antrenörü Altar Tunçkol, ''Hem sahamızdaki ilk galibiyeti almamız hem de yukarılara tırmanma açısından Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde tek hedefimiz galibiyet olacak'' dedi.

NTV Spor 29.11.2012 - 10:18
"Tek hedefimiz galibiyet"

Antalya Büyükşehir Belediyesi antrenörü Altar Tunçkol, yaptığı açıklamada, hafta sonu karşılaşacakları Mersin Büyükşehir Belediyesi maçının zor bir maç olacağını, iyi çalışmaları gerektiğini söyledi.

Mersin ekibini iyi analiz etiklerini, bu maçtan kesinlikle galip gelmek istediklerini vurgulayan Tunçkol, ''Seyirci ve saha avantajımızı en iyi şekilde kullanıp maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Çünkü TED Ankara Kolejliler galibiyetinin anlam ifade etmesi için bu maçı kazanmak çok önemli'' diye konuştu.

Ligde alacakları bir galibiyetinin bile fikstürdeki sıralamayı olumlu yönde etkileyeceğini dile getiren Tunçkol, bunu Erdemir mağlubiyetinin ardından kazandıkları TED Ankara Kolejliler maçıyla yaşadıklarını kaydetti.

Tunçkol, yabancı oyuncuların yanında Türk oyuncuların da sayı üretmelerine katkı sağlaması halinde galibiyetin geldiğini ifade ederek,''Takımda sayı yapan oyuncu sayısının artması, galibiyeti getirecektir. Bu maçı kazandığımız takdirde alt sıralarda bulunan rakiplerimizle puan farkını açmış olacağız. Mersin Büyükşehir Belediyesi, tecrübeli oyunculardan kurulu iyi bir ekip. Kazanmak için iyi savunma yapıp, tempolu oyunumuzu sahaya yansıtmamız gerekiyor. Bunu başaracak form ve güce sahibiz. Hem sahamızdaki ilk galibiyeti almamız hem de yukarılara tırmanma açısından Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde tek hedefimiz galibiyet olacak. Bu önemli karşılaşmada seyircimizin bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum'' dedi.
 
Bu arada Beko Basketbol Ligi'nin 8. haftasında sahasında Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni konuk edecek Antalya Büyükşehir Belediyesi, hazırlıklarını sürdürüyor. 1 Aralık Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma, 16.00'da başlayacak.
 

Sayfa Yükleniyor...