"Temiz bir lig istiyoruz"

Beko Basketbol Birinci Ligi'nde mücadele eden Trabzonspor'un kulüp başkanı Mehmet Yiğit Alp, hiç kimsenin zerre kadar haksızlığa uğramadığı temiz bir lig istediklerini söyledi.

NTV Spor 28.11.2011 - 18:43

Trabzonspor Kulübü Başkanı Alp, ''Hiç kimsenin zerre kadar haksızlığa uğramadığı temiz bir lig istiyoruz'' dedi.

Alp, yaptığı açıklamada, lige iyi başlayamadıklarını ve bugüne kadar elde ettikleri sonuçların bekledikleri sonuçlar olmadığını belirterek, ''Ancak, bundan iki ay öncesine kadar, 'kapatıldı–kapatılacak' beklentileri ile komada yatan bu takım, şimdi topu parkeye çarptırıp, potadan içeri sokmanın mücadelesini verebiliyorsa, bu aynı zamanda, yakın gelecekte hak ettiği yere geleceğinin de müjdesidir'' dedi.

"TARAFTARIMIZIN DESTEĞİNİ SÜRDÜRMESİNİ İSTİYORUZ"
Takıma bu sebepten dolayı gönül vermiş herkesi hiçbir umutsuzluğa kapılmadan gönülden desteklerini devam ettirmeye çağıran Alp, ''Takımınız, kısa süre içinde kendisinden beklenen performansı gösterecek kaliteli oyunculardan ve bu kaliteyi gerektiği şekilde yoğurup, önümüze servis etmesini bilen tecrübeli bir teknik ekipten oluşmaktadır. Tek bekledikleri, karşılıksız, gönülden sevginizin devamıdır. Trabzon şehri olarak, tüm bu mücadeleyi yaparken ve bir kulübün kapatılması karşısında geride durup seyretmek yerine, sorumluluk alarak problemlerin halli için risk alırken, yanımızda olmasını istediğimiz tek şey taraftarımızın desteğini sürdürmesidir'' diye konuştu.

Alp, bekledikleri şeyin ise sahadaki mücadelenin adilane olması olduğunu vurgulayarak, ''Bir yeniden oluş süreci yaşayan bu takıma karşı bugüne kadar hakemlerin gösterdikleri tavır karşısında suskun kalışımız, bize karşı kasıtlı yapılan bir davranışa ihtimal vermememiz ile alakalıydı. Ancak aynı hataların sürekli bize karşı denk geliyor oluşu, artık kafamızda bir takım soru işaretleri oluşturmaya başlatmış ve susarak hakkın yerine gelmesini bekleyip, adil oyunu kendisine şiar edinen kulüplerin değil de, federasyon ve hakemler üzerinde baskı kurarak , 'adil oyunu' 'lehlerine olan oyuna çevirenlerin hep kazanacağı şüphemizi kuvvetlendirmiştir. Suskunluğumuz, güçsüzlüğümüzden değil, futbol takımımızdan tevarüs ettiğimiz asaletimizden gelmektedir. Konuşmaya başladığımızda, başkaları gibi mangalda kül bırakmayan değil, mangalı, külüyle birlikte haksızlık yapanın gözüne sokacak yapımıza umarız tanık olmazsınız. Hiç kimsenin zerre kadar haksızlığa uğramadığı, temiz bir lig istiyoruz.'' dedi.

Bunu yaparken, üzerlerine düşen tüm sorumlulukları bugüne kadar yerine getirdiklerini anlatan Alp, ''Kimseden kölemiz olmasını beklemiyoruz, ancak bilinsin ki, kimsenin de efendimiz olmasına müsaade etmeyiz. Güzel oyun, güzel şekilde oynansın, sahada oynanan sahada kalsın ve hiçbir takım hak etmediği tek bir puanı bile hanesine yazdırmasın. Efendiliğini muhafaza edip hakemleri baskı altına almayı akıllarının ucundan dahi geçirmeyenler hakem kurbanı olmaya devam ettikleri müddetçe, arkasında hiçbir sponsor desteği olmadan, bu işi gönüllü olarak yapmak için soyunan kişiler bulmakta zorlanırsınız. Bulamazsanız da, kendi aranızda 'al gülüm ver gülüm'den öteye gidemeyecek oyununuzun adına basketbol demezler. Bundan sonraki sürecin yakın takipçisi olacağımızın ve artık hiçbir haksızlık karşısında suskun kalıp, 'dilsiz şeytanlar' olmayacağımızın bilinmesi gerektiğini tüm kamuoyuna saygıyla bildiririm.'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...