Torku Konya Selçuk Üniversitesi BBL'de

Torku Konya Selçuk Üniversitesi, yeni sezonda Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek. Kulübün sportif İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kerem Öten, "Erdemir ile anlaştık. En sonunda federasyonun da onayını alarak, kulübümüzü Beko Basketbol Ligi'ne taşımış olduk" dedi.

NTV Spor 02.09.2013 - 18:57

Torku Konya Selçuk Üniversitesi, yeni sezonda Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek.

Torku Konya Selçuk Üniversitesi Sportif İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kerem Öten, "Erdemir ile anlaştık. En sonunda federasyonun da onayını alarak, kulübümüzü Beko Basketbol Ligi'ne taşımış olduk" dedi.

Öten, takım olarak Erdemir'in yerine Beko Basketbol Ligi'nde oynama konusunda kulüple anlaştıklarını söyledi.

Erdemir'in kongre ile adını Torku Konya Selçuk Üniversitesi yapacağını belirten Öten, "Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde de çalışmalar yaptık. Federasyonu bütün süreçlerden haberdar ettik. Onlar da sabah itibarıyla Erdemir'e yolladıkları faksla, bu devir süreciyle ilgili herhangi bir sakınca görmediklerini beyan etmişler. Dolayısıyla Erdemir ismini Torku Konya Selçuk Üniversitesi olarak değiştiricek. Merkezi de Konya olacak" diye konuştu.

Öten, takımı Beko Basketbol Ligi'ne taşımalarından dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, "Tabii ki sezon başında ciddi anlamda kapanma riskiyle karşı karşıya olan bir kulüp vardı. Maddi ve manevi anlamda son derece yıpranmıştık. Ümidimizi kaybetmedik. Konya'da basketbolun temsil edilmesi gerektiğini düşündük. Bu anlamda çalışmalarımızı sürdürdük. Erdemir ile anlaştık. En sonunda federasyonun da onayını alarak, kulübümüzü Beko Basketbol Ligi'ne taşımış olduk. Son derece mutluyuz ve heyecanlıyız. Yükümüz fazlalaştı. Bunu göğüsleyecek güçteyiz. Allah utandırmasın" dedi.

Öten ayrıca desteklerinden dolayı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'a ve Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel'e teşekkür etti.

Sayfa Yükleniyor...