"Türk basketbolu için mükemmel olur"

Darüşşafaka Basketbol Takımı Başantrenörü David Blatt, yeşil-siyahlıların kazandığı Eurocup'un ardından Fenerbahçe Doğuş'un da THY Euroleague'de şampiyonluğa ulaşmasının Türk basketbolu için mükemmel olacağını söyledi.

NTV Spor 01.05.2018 - 11:43

David Blatt; Eurocup'ta şampiyonluğa ulaşmaları, kariyer planlaması ve Fenerbahçe Doğuş'un THY Euroleague'de Final Four oynayacak olması hakkında AA'ya konuştu.

Eurocup final serisinde Rusya'nın Lokomotiv Kuban takımını iki maçta da yenerek bu alanda tarihindeki ilk şampiyonluğunu elde eden Darüşşafaka'nın başantrenörü Blatt, Avrupa'da yaşadıkları sürecin kupa kazanmaktan daha önemli olduğunu belirtti.

Geçen sezon farklı oyuncularla THY Euroleague'de play-off oynadıklarını hatırlatan Blatt, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Esasında konu kupalar kazanmak değil. ABD ya da Avrupa'da nerede koçluk yaparsanız yapın, önemli olan tüm oyuncuların en iyi yönlerini göstermek ve potansiyellerini zirveye çıkarabilmek. Sezonları kıyaslarsak, iki takım arasında benzerlikler var. Oyuncuların her biri düzgün insan ve çok karakterli. Eğer oyuncularınızın her biri kendini mükemmelliğe adamışsa, hangi grupla çalışırsanız çalışın başarı eninde sonunda gelecektir. Bu sezonki oyuncu grubu geçtiğimiz dönem çalıştıklarımıza göre biraz daha tecrübesiz ve daha az tanınan isimlerden oluşuyordu. Ama bu şampiyonluktan sonra artık onlar da tanınan birer sima haline geldi."

THY Euroleague'de üst üste 4. kez Final Four oynayacak olan Fenerbahçe Doğuş'un şampiyonluk şansını da değerlendiren 58 yaşındaki başantrenör, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe Doğuş'un üst üste 2. kez THY Euroleague'i kazanmasını diliyorum. Sarı-lacivertli ekibi destekliyorum ve onlara başarılar diliyorum. Bunu yapabilmek için gerçekten çok önemli bir şansları var. Ama aynı zamanda bunun ne kadar zor olduğunun da bilincindeyim. Darüşşafaka'nın ardından Fenerbahçe Doğuş'un da Avrupa şampiyonluğuna ulaşması, Türk basketbolu için mükemmel olur. Aynı sezonda Darüşşafaka'nın Eurocup'ı, Fenerbahçe'nin de THY Euroleague'i kazanması harika olur."

Sayfa Yükleniyor...