"Türk sporu terbiyesizliklere teslim olmayacaktır"

BBL'de finale yükselen G.Saray'da koç Ergin Ataman NTV Spor'a konuştu. Maçta kendisine yapılanları terbiyesizlik olarak nitelendiren Ataman, yapılanlara Türk sporunun teslim olmayacağını ve Karşıyaka'nın başarısını gölgeleyemeyeceğini söyledi.

NTV Spor 31.05.2013 - 00:10
"Türk sporu terbiyesizliklere teslim olmayacaktır"

Son beş sezonda çalıştırdığı takımları dört kez TBL finaline taşıyan Galatasaray M.P.'ın Başantrenörü Ergin Ataman, Pınar Karşıyaka maçı sonrası sitemkar konuştu. Maçta kendisine yapılanları "terbiyesizlik" olarak nitelendiren Ataman, bunların Karşıyaka'nın performansını gölgede bırakamayacağını söyledi.

Mücadeleyi NTV Spor'a değerlendiren tecrübeli antrenör şunları söyledi;

"Maçın başında takımın üzerinde baskı ve gerginlik vardı ve bu yüzden mücadeleye iyi başlayamadık. Pınar Karşıyaka maça yüksek yüzdeli dış atışlarla başladı ancak NDong ve Ender Arslan'ın oyuna girmesiyle kontrolü ele geçirdik. Daha sonraki bölümde kaçan taraf biz kovalayan ise Karşıyaka oldu ve sonunda değerli bir galibiyet serisiyle finale çıktık."

Takımın maç sonundaki performasını değerlendiren Ataman; "Aslında daha rahat kazanabilirdik. Maçı son 2 dakikasına 7 sayı önde girdik. Takımda çok büyük bir özgüven var. Son bölümde basit hatalar yaptık erken atışlar kullandık ama son topta istediklerimizi yaparak maçı galibiyetle sonuçlandırdık. 22 maçlık bir galibiyet serimiz var ve maç sonlarını gerektiği gibi oynamasını biliyoruz" dedi.

Ataman yaşanan gerginlikler hakkında ise; "Bu konuda yaşananları yetkililer bizzat gördüler. İstanbul'daki maçta da sıkıntılar olduğu zaman mikrofonu alıp ortalığı sakinleştirmeye çalışmıştım ancak başaramamıştım. İzmir'de de bilemiyorum hangi sebepten dolayı maç başında çok ağır harakeretlere mahrus kaldım. Ama bence Türk sporu bu terbiyesizliklere teslim olmayacaktır. Bu bakımdan yapılan terbiyesizliklerin hiçbir şekilde Karşıyaka basketbol takımı ve Ufuk Sarıca'nın bu sezon yaptıklarını gölgede bırakamayacak. Başta kardeşim Ufuk Sarıca olmak üzere tüm Karşıyaka Basketbol Takımı'nı kutluyorum. Bizim daha kapasiteli bir takımımız ve kazanma alışkanlığımız vardı. Hak ederek finale çıktığımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Son olarak Ataman; "Play-Off'lar başladığından beri her maça final havasında hazırlanıyoruz. Bugünden sonra tabii ki şampiyonluğu düşünmek zorundayız çünkü finaldeyiz. Ancak bunun heyecanına kapılmadan oynadığımız basketbolu final serisinde de sürdürmeliyiz. Finalde rakibimiz kim bilmiyorum ama umarım Fair-Play dahilinde güzel bir seri olur. Bu finali yaşadığımız sıkıntılarda bize her türlü türlü desteğini veren ve bugün yanımızda olamayan Galatasaray taraftarına armağan ediyoruz" diyerek görüşlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...