"Türk Telekom kapanmayacak"

Geçen yazdan bu yana, kulüplerinin kapanacağı yönündeki iddiaların kamuoyunu meşgul ettiğini belirteN Türk Telekom Basketbol Takımı Başantrenörü Koray Eş, Türk Telekom'un kapanmasının söz konusu olmadığını söyledi.

NTV Spor 29.11.2012 - 11:10

Türk Telekom Basketbol Takımı Başantrenörü Koray Eş, geçen yazdan bu yana, kulüplerinin kapanacağı yönündeki iddiaların kamuoyunu meşgul ettiğini belirterek, ''Türk Telekom'un kapanması gibi bir durum söz konusu değil'' dedi.

Eylül başında yapılan firmadaki üst yönetici değişikliği ile beraber spor kulübünde bazı değişiklikler olduğuna dikkati çeken Eş, ''Başkandan, yönetim kurulu üyelerine varan bir değişim oldu. Şu anki yeni yönetim basketbola çok olumlu bakıyor. Bizi çok fazla destekliyorlar. Yeni yönetim bize bu senenin sonuna kadar gerekli her türlü desteğini vereceğini söyledi'' diye konuştu.

Koray Eş, yeni transfer Lance Williams ile yönetimin desteğini aldıklarına inandıklarını vurgulayarak, ''Yönetim tarafından 1-2 Türk oyuncunun transferi için her türlü desteğe sahibiz. Türk Telekom'un kapanması gibi bir durum söz konusu değil. Türk Telekom bırakın bu seneyi gelecek senelerde de Türk basketboluna, eskiden olduğu gibi destek verecek. Yeni yönetimin yaklaşımı bu tarzda. Yeni yöneticiler basketbolla ve takımımızla çok fazla ilgililer. Mesailerini takıma harcayan genç ve bu işe hevesli insanlar. Türk Telekom'un eskiden beri böyle bir geleneği var. Maaşların ödenmemesi gibi bir durum da Türk Telekom'da asla olmamıştır. Türk Telekom maddi yükümlülüklerini zamanında yerine getiren sayılı kulüplerden bir tanesidir.'' dedi.

KÜME DÜŞME KORKUSU YOK
Başantrenör Koray Eş, küme düşme korkularının bulunmadığını belirterek, ''Küme düşme korkumuz yok. Biz, maç maç bakıyoruz. Şu anda olduğumuz yer, oraya yakın bir yer ama Olin Edirne maçını kazandığımız anda yukarılara tırmanırız. Ligin 7. sırasındaki takım ile 14. sıradaki arasında sadece 1 galibiyetlik fark var. Şu an ligde üst ve alt sıralar için konuşmak çok erken. Rakip olan takımlar henüz birbirleriyle oynamadılar. Bu haftadan itibaren ligde o tip maçlar olacak. Ligin sıralaması da bence yavaş yavaş belirlenecek.'' dedi.

HEDEFE ULAŞAMADILAR
Koray Eş, ligin ilk 7 haftası için belirledikleri hedeflerine ulaşamadıklarını ifade etti.

Ligde şu ana kadar 4 maçı deplasmanda, 3 maçı ise içerde oynadıklarını ifade eden Eş, ''Kötü başladı demek haksızlık olur. Çünkü oynadığımız 7 maça bakarsak, 4 maçı deplasmanda 3 maçı da içerde oynadık. Hedefimiz, 3 maçta galibiyet almaktı. Onun bir uzağındayız. Sahamızdaki Aliağa maçını kaybettik. Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes'i yeneceğimizi söylemek hayalcilik olur zaten. Deplasmanda oynayacağımız Pınar Karşıyaka, Tofaş ve Beşiktaş maçlarından birini, sahamızda oynayacağımız Antalya ve Aliağa maçını kazanacağımızı düşünüyorduk ama olmadı. Önümüzdeki 3 haftadan itibaren kendi rakibimiz diye nitelendirdiğimiz takımlarla oynayacağız. Bu haftadan başlamak üzere Olin Edirne ve Gaziantep maçı sonra da sahamızdaki Erdemir maçı bizim için çok önemli maçlar'' şeklinde konuştu.

CEDRICK BANKS GÖNDERİLDİ
Koray Eş, sezona 4 yabancıyla başladıklarını hatırlatarak, ''Cedrick Banks ile anlaşamadık ve kendisiyle sözleşmeyi feshettik. Geçen sene Banvit'te oynayan Lance Williams ile anlaştık'' dedi.

Takımdaki diğer yabancı oyuncuların katkılarını göz ardı edemeyeceklerini anlatan Eş, sözlerini ''Sezona 4 yabancı oyuncuyla başladık. Şu anda takımda kalan Brown, Zupan ve Pasaliç'ten oyuncu olarak, oyun disiplini olarak ve karakter olarak son derece memnunum. Banks'den bir memnuniyetsizliğimiz vardı. Hücum yönünde kuvvetli bir oyuncu ama savunma yapmadığında bir yere gidemiyor. O da burada memnun değildi. Karşılıklı anlaştık ve takımdan ayrılacak. Lance Williams'ı transfer ettik. Williams son 5 senede Türkiye'de oynamış bir oyuncu. Son 4 senesi Banvit, ilk geldiğinde de İTÜ'de oynamıştı. Türkiye'yi yakından bilen, bizim aradığımız, içerde mücadele edecek kalın bir beş numara. Takımımıza çok şeyler vereceğine inanıyorum.  Olin maçına yetiştirmeye çalışıyoruz.'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...