"Turu geçmek için vites arttırmalıyız"

Fenerbahçe Ülker Menajeri Damir Mrsic, Top 16'yı geçmek için şu anda oynadıkları oyunun yeterli olmadığını ve mutlaka daha iyi oyun ortaya koymaları gerektiğini söyledi.

NTV Spor 01.02.2012 - 14:20

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Menajeri Damir Mrsic, THY Avrupa Ligi'nde Top 16 turunu geçmek için, daha iyi ve istikrarlı oynamaları gerektiğini söyledi.

Mrsic, şu anda oynadıkları basketbolun istedikleri seviyede olmadığını belirterek, "Avrupa Ligi'nde Top 16 turunu geçmek istiyorsak, mutlaka vites attırmamız gerekiyor. Çünkü şu anda oynadığımız basketbol yeterli değil" dedi.

Takımın vites artıracak kapasitesi olduğunu vurgulayan Damir Mrsic, "Bunu yapacak gücümüz var. Bu sene kurduğumuz takımda çok yetenekli ve genç oyuncular var. Ancak en büyük eksiklik istikrar. Biz onu yaşıyoruz. O yüzden böyle inişli çıkışlı grafik çiziyoruz" şeklinde konuştu.

PANATHINAIKOS KAZANMAK İÇİN GELECEK"
Damir Mrsic, Avrupa Ligi G Grubu 3. hafta maçında yarın Yunanistan'ın Panathinaikos takımı ile yapacakları maçı iyi oynayarak, kazanmak istediklerini kaydetti.

Geçen hafta kendi sahasında Unics Kazan'a yenilen Yunan temsilcisinin İstanbul'a kazanmak için geleceğini belirten Mrsic, "Panathinaikos son maçta evinde Unics Kazan'a yenildi. Orada kaybettiği puanı mutlaka burada almaya çalışacak. Çok konsantre ve çok istekli gelecekler. Ama sonuçta biz kendi sahamızda oynuyoruz. İnanıyoruz ki yarın Ülker Sports Arena'da iyi basketbol oynayıp, önemli bir galibiyet alacağız" diye konuştu.

"SALONUMUZDAKİ İKİNCİ MAÇ DAHA İYİ OLACAK"
Damir Mrsic, geçen hafta yeni salonları Ülker Sports Arena'nın açılışında EA7 Emporio Armani karşısında istedikleri basketbolu oynayamadıklarını dile getirerek, "Ne kadar bizim salonumuz olsa da ilk maçta kendini biraz yabancı gibi hissedersin. Çünkü daha önce hiç oynamadığın bir salon" dedi.

Salondaki ilk maçın oyuncularda biraz stres yarattığını belirten Mrsic, "Umarım yeni salonumuzda yarın oynayacağımız Panathinaikos maçında, oyuncularımız kendilerini daha iyi hisseder. Zaten taraftarımız da salonu dolduracaktır ve müthiş bir atmosfer yaratacaktır. Salonumuzda ikinci maç daha iyi olacak" ifadelerini kullandı.

Mrsic, yeni salonlarının hedeflerinde kendilerine avantaj sağlayacağını vurgulayarak, "Yeni salonumuz taraftarımıza çok yakın ve tam dolacak. Daha önce Abdi İpekçi veya Sinan Erdem Spor Salonu uzak deniyordu. Şimdi tüm maçlar daha dolu, daha iyi atmosferde oynanacak. Tabii ki bu bizim için çok iyi bir motivasyon olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...