"Yeni sezonda Ahmet Çakı ile devam edeceğiz"

Tofaş'ın Kulüp Başkanı Efe Aydan, yeni sezonda Ahmet Çakı ile yola devam edeceklerini açıkladı.

NTV Spor 05.06.2013 - 12:46
"Yeni sezonda Ahmet Çakı ile devam edeceğiz"

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Tofaş'ın Kulüp Başkanı Efe Aydan, "Yeni sezonda Ahmet Çakı hocamızla yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Aydan, 2012-2013 sezonunu zor da olsa hedefledikleri yerde tamamladıklarını kaydetti. Lige durgun başladıklarını, inişli çıkışlı dönemlerinin olduğunu belirten Aydan, "Ligin ikinci yarısında iyi maç lar kazanarak hedefimiz olan play-off'a kaldık ve Avrupa kupalarına katılma vizesini de aldık. Bu maç için itirazda usul hatası yapıldı. Federasyon da incelemeyi gereği gibi yapmadan karar verdi. Tahkim'e olan itirazımızda da aynı hata yapıldı. Maç tekrar oynandı ve kaybettik. Bu kararlarla yanlışlar zinciri yürüdü gitti, prestij zedelendi. Banvit final oynayacak, onlara başarı diliyorum" diye konuştu.

Yeni sezon hazırlıklarını da değerlendiren Aydan, "Yeni sezonda Ahmet Çakı hocamızla yolumuza devam edeceğiz. Bazı oyuncularımızın sözleşmesi devam ediyor. Şu an bütçemizin netleşmesini bekliyoruz. Yabancı oyuncularımızın durumu için kesin bir şey söylemek erken. Kendileriyle görüşüp kalmaları ya da gitmeleri için öyle karar vereceğiz. Yerli ve yabancı her oyuncumuza transfer teklifi gelebilir. Ligde ilginç olaylar oluyor. 'Yerli oyuncularımız gidiyor' söylentileri var. 'Doğuş Grubu, Olin Edirne takımını almak istiyor, Erdemir, ligden çekiliyor' ve benzeri birtakım söylemler ortalıkta dolaşıyor. Bu tür konuşmalar transfer döneminde oyuncu fiyatlarının artmasına neden oluyor. Transfer için aceleci değiliz. Bütçemiz doğrultusunda, sıkıntı yaratmayacak ve gelecek sezon geçtiğimiz sezonun hedefi üstüne çıkacak bir ekip oluşturmak istiyoruz. Genç oyuncularımız da yeni sezonda daha tecrübeli olarak mücadele edecek" dedi.

Sayfa Yükleniyor...