İSTANBUL BAŞAKŞEHİR - BEŞİKTAŞ (CANLI ANLATIM)

Spor Toto Süper Lig'de son iki haftada 6 puan kaybeden Beşiktaş, İstanbul Başakşehir'e konuk oluyor. Bu önemli karşılaşmanın canlı anlatımı ve uzman yorumlarını NTVSpor.net'ten takip edebilirsiniz.

NTV Spor

09.11.2014 - 19:21
Spor Toto Süper Lig'de son iki haftada 6 puan kaybeden Beşiktaş, İstanbul Başakşehir'e konuk oluyor. Bu önemli karşılaşmanın canlı anlatımı ve uzman yorumlarını NTVSpor.net'ten takip edebilirsiniz.

 GÜNTEKİN ONAY (DK. 20): 20. dakikaya kadar geçen bölümde oyunun tek hakimi Beşiktaş. Takım olarak çok iyi pas yapıyor. GÜNTEKİN ONAY (DK. 25): Beşiktaş takım halinde çok iyi yardımlaşıp paslaşmasına rağmen rakip savunmayı delecek aksiyonları şu ana kadar gerçekleştiremedi. GÜNTEKİN ONAY (DK. 30): Ev sahibi Başakşehir ise kontrollü bir oyun tercih ediyor. Kendi sahasına kapanan ve kalabalık bir savunma yapan ev sahibi takım, Beşiktaş'ın hatalarından faydalanarak kazandığı toplarla siyah beyazlıların kalesinde gol arıyor. ALİ ECE (DK. 30): Beşiktaş ilk yarıda kötü oynamadı. Ancak pas temposu biraz düşük kaldığı için sezon başındaki kadar akıcı değildi. Bunun baş sebebi tabii ki eksikler... En başta da Gökhan Töre'nin eksikliği. Töre varken Beşiktaş daha hızlı ve rakip savunmanın dengesini sürekli bozan bir takım hücumu karakteri sergiliyor. Olcay da dengesi bozulan savunmaların açıklarından istifade ediyordu.  ALİ ECE (DK. 45): Töre-Olcay yokken Beşiktaş, 4-4-2'ye döndü. Ancak Demba Ba sık sık Cenk'in arkasında pozisyon aldığı için topla en etkili yerlerde buluşamadı. Yine de Beşiktaş pozisyonlar buldu, değerlendiremedi. Fakat duran toptan birkez daha gol yemek büyük hata. Pedro Franco'nun zayıf noktası bu tip hava topları. O yüzden kornerlerde Bilic'in Pedro'ya tutacak adam vermek yerine ön direğe koyması gerekiyordu. ALİ ECE (DK. 55): Beşiktaş duran toplarda çok fazla hata yapmaya ve gol yemeye başladı. Bu çok düşündürücü...
 METİN TEKİN (DK. 60): Beşiktaş'ın eksiklerinin etkisini gördük. Beşiktaş ilk yarıda oyunu önde oynayan taraftı, ama Gökhan Töre ve Olcay Şahan'ın olmaması siyah beyazlıların sonuca gidememesine neden oldu.
 METİN TEKİN (DK. 63): Beşiktaş skora denge getirdi ve şimdi şartlar eşit durumda. Ancak geriden gelerek golü bulan tarafın biraz daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.
  METİN TEKİN (DK. 85): Bu dakikadan sonra Başakşehir'in baskısı altında geçiyor. Beşiktaş'ın öne geçmesi ve ardından sahada 10 kişi kalmasından sonra kalan bölüm Başakşehir'in yüklenmesi şeklinde geçecek gibi gözüküyor. Ev sahibi takım yüksek toplarla Beşiktaş kalesine gelmek istiyor, bu yüzden Mehmet Batdal'ı da oyunu aldı. Beşiktaş maçı bu şekilde bitirmeye, Başakşehir de en azından bir gol bularak sahadan puanla ayrılmak isteyecek.

Sayfa Yükleniyor...