Ampute Milli Takımı'nda Dünya Kupası kadrosu belli oldu

Ampute Futbol Milli Takımı'nda Dünya Kupası kadrosu belli oldu.

NTV Spor 29.09.2022 - 15:19 | Son Güncelleme: 29.09.2022 - 15:26
DHA

Türkiye'nin ev sahipliğinde başlayacak olan Ampute Futbol Dünya Kupası öncesinde Ampute Futbol Milli Takımı'nda kadro açıklandı.

Yarın saat 20.00'de Ülker Stadyumu'nda Fransa ile açılış maçında karşılaşacak olan milli takımda, takımın önemli isimlerinden "Ampute Messi" lakaplı Barış Telli, 24 Eylül Cumartesi günü kendisine yapılan bildirimle turnuva kadrosunda yer almadı.

Ampute Futbol Milli Takımı'ndaki başarılı performansıyla ön plana çıkan Barış Telli, Türkiye'nin EURO 2024 adaylığı döneminde Adaylık Elçisi ve UEFA tarafından Adil Oyun Elçisi seçilmişti.

KADRO BELLİ OLDU
Ampute Futbol Milli Takımı'nın Dünya Kupası kadrosu şu şekilde şekillenirken bugün saat 23.59'a kadar değişiklik yapılabiliyor:

Kaleci: Bülent Çetin, Erdi Arslan, Mert Yıldız
Sağ Bek: İsmail Korkmaz, Okan Şahiner
Sol Bek: Fuat Taştan, Muhittin Kurt
Merkez Defansif Orta Saha: Muhammet Yeğen, Şeyhmus Erdinç
Merkez Hücumcu Orta Saha: Serkan Dereli
Sol Forvet: Kemal Güleş
Sağ Forvet: Fatih Şentürk, Ömer Güleryüz
Merkez Forvet: Rahmi Özcan, Savaş Kaya

- "O günden beri çok çalışıyoruz"

Ampute Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, turnuvada yer alan tüm milli takımlara saygı duyduklarını ancak şampiyon olmayı istediklerini söyledi.

2018 yılındaki Dünya Kupası finalinde kaçırdığı penaltı sonrasında yeni bir hikayeye başladıklarını söyleyen Çakmak, "O günden beri çok çalışıyoruz, çok istiyoruz. Planlı çalışıyoruz, programlı çalışıyoruz." dedi.

Mental ve fiziksel anlamda istedikleri seviyeye geldiklerini söyleyen Çakmak, şunları söyledi:

"Dayanıklılık anlamında futbol ve antrenmanlarda verebileceğimizin hepsini verdik. Bundan sonra Allah nasip ederse, maç maç düşüneceğiz. Fransa ile başlayıp finale ulaşıp, başarmak istiyoruz. Azmimizle, istediğimizle, asaletimizle, cesaretimizi sahaya koyup, şampiyon olmak istiyoruz. Herkesin bir duruşu vardır. Ancak sahaya üzerindeki ay yıldızlı forma ile karakterini yansıtmak bambaşka bir şeydir. Ben Allah nasip ederse çocuklarımızın eğer bir sakatlık olmazsa bu karakterlerini yansıtacaklarına eminim. Yaklaşık 62 arkadaşımız arasından seçim yaptık. Artık şampiyonaya hazırız."

Turnuvanın Türkiye'de düzenleneceğine dikkati çeken Çakmak, "Bizi destekleyen Türk milletine bir gazi olarak, bir Osman Kaptan olarak bir Osman Hoca olarak şunu söylemek istiyorum, 'Sen yoksan bir kişi eksiktir'. Sahada 7 tane kahraman mücadele ediyor. 8'inci kişi neden sen olmayasın. Biz ev sahibi ülkeyiz. Misafirperver bir ülkeyiz. Türkiye'ye gelen bir kupa var. Onları çok iyi ağırlayıp, kupa onlara ağırlık yapmasın diye buradan elleri boş bir şekilde yolcu edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

- Ömer Güleryüz: "Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik, artık çalıştıklarımızı sahada gösterme zamanı."

Ampute Milli Futbol Takımı'nın başarılı forveti Ömer Güleryüz ise "Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. 7'nci kampın son antrenmanı gerçekleştirdik. Takımda da görmüş olduğunuz gibi hava yerinde. Bir aile ortamı oluşturduk. Hocamızın öğrettiklerini sahada uygulama zamanı şimdi. Çalıştıklarımızı sahada gösterme zamanı." diye konuştu.

Dünyanın en iyisi olmak için çalıştıklarını ve artık son sözü sahada söylemek istediklerini belirten Ömer hedefleriyle alakalı da şunları kaydetti:

"Hedef her zaman bizim için zirvedir. 2 Avrupa şampiyonluğumuz 1 dünya ikinciliğimiz var ama artık zirveye yerleşmek istiyoruz. En üste çıkmak istiyoruz. Bunu da bu sene kendi ülkemizde gerçekleştireceğimize inanıyoruz."

Sayfa Yükleniyor...