Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Marmaris’te başlıyor

12. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Marmaris’te gerçekleştiriliyor. Yüzme sevdalıları 28 Mayıs Cuma günü Marmaris’in Turkuaz sularında buluşuyorlar...

NTV Spor 27.05.2021 - 12:42

Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirilecek Şampiyona’ya Marmaris Belediyesi bir kez daha ev sahipliği yapacak.

2015 yılından bu yana 11 kez gerçekleştirilen ve bugüne dek 44 ülkeden 11 ila 90 yaşları arasında 15.000’e yakın sporcu katıldığı Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları, Akdenize kıyısı olan ülkeler dikkate alındığında en yüksek katılımlı ve en kapsamlı yüzme şampiyonalarının başında gelmektedir.

2021 yılında "Turkuaz Yüzme Serisi” adıyla, Marmaris, Göcek ve Bodrum’un birbirinden güzel turkuaz sularında seri halinde gerçekleşecek olan Aquamasters Yüzme Şampiyonaları'nın finalinde, 2021 yılı “Yılın Aquamasters Şampiyonları” belirlenecek. Seri’nin ilk durağı, Aquamasters’ın doğduğu, ülkemizin ve Güney Ege’mizin incisi Marmaris. Marmaris Belediyesi ve Martı Resort Deluxe, uluslararası şampiyona’ya bir kez daha ev sahipliği yapacaklar.

Türkiye’nin bir değeri olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları, Yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel, olimpik bir spor branşı olduğuna dair farkındalığı artırmak, bu spora olan sevgiyi aşılamak, yaş gözetmeksizin herkesin bu sporu yapması için teşvik etmek prensipleri kapsamında, Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na da ismini veren dünyaca ünlü Arena Markası ve Türkiye Temsilcisi Sportive ve tüm değerli vizyon partnerlerinin katkılarıyla birlikte üzerine düşen görevleri sosyal sorumluluk bilinci ile yerine getirmektedir.

Tek bir şampiyonadan ibaret olmayıp, bir şampiyonalar bütünü olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nda yerli ve yabancı yüzlerce sporcu 28 Mayıs 2021 Cuma günü 5 farklı parkurda dostluk, sportmenlik ve rekabet başlığı altında, sağlığın, güvenliğin ve niteliğin önde geldiği, keyifli bir şampiyonada kulaç atacaklar.

Şampiyona programı:

28 Mayıs 2021 Cuma, sabah seansı

08.30; Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası 3008m

Martı Hotels Açık Su Yüzme Şampiyonası 6000m

Akşam seansı

13.30; Setur Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1000m,

15.30; Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası 2008m

Gece seansı

19.30; FMV Işık Üniversitesi’nin destekleriyle Marmaris’te ilk kez gerçekleştirilecek olan Işık Yolculuğu Gece Etkinliği ile şampiyona sona erecek

Sayfa Yükleniyor...