Bakan Kasapoğlu, WADA Mütevelli Heyeti Toplantısı'na katılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kanada'da düzenlenecek Dünya Dopingle Mücadele Ajansı Mütevelli Heyeti Toplantısı'na katılacak.

NTV Spor 16.11.2022 - 12:14
Bakan Kasapoğlu, WADA Mütevelli Heyeti Toplantısı'na katılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'da düzenlenecek Dünya Dopingle Mücadele Ajansı () Mütevelli Heyeti Toplantısı'na katılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 18 Kasım'da Montreal kentinde düzenlenecek toplantıda Bakan Kasapoğlu da yer alacak.

Toplantıda, WADA'nın başkan ile başkan yardımcısının yeniden atanması, mütevelli heyeti, icra komitesi, bağımsız etik kurulu, denetim ve risk komitesi gibi önemli organların yapısı, yönetişim reformları, WADA'nın 2023 bütçesi gibi gündem maddeleri görüşülecek.

Ayrıca toplantıda WADA yönetiminde sporcu temsilinin artırılması ve ulusal dopingle mücadele kuruluşlarının temsilcilerine yer verilmesi konularında da kararlar alınması planlanıyor.

Toplantı öncesi konuyla ilgili değerlendirme yapan Bakan Kasapoğlu, dopinge karşı sıfır tolerans prensibinden asla taviz vermediklerini, bu alandaki başarılı mücadeleleriyle Avrupa Konseyinin yegane ülke temsilcisi olarak Dünya Dopingle Mücadele Ajansı Mütevelli Heyeti'nde çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Kasapoğlu, toplantıda Türkiye'nin dopingle mücadeleye yönelik faaliyetleri, katkıları ve potansiyeli hakkında bilgilendirmelerde bulunacağını da bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...