Bebeği için Amerika Açık'a gelemiyor

Aralık ayında anne olan, Temmuz'da kortlara dönen Victoria Azarenka, bebeğiyle seyahat etmesi mümkün olmadığı için New York'ta haftaya başlayacak Amerika Açık'a katılamayacağını resmen açıkladı

NTV Spor 22.08.2017 - 11:18
Bebeği için Amerika Açık'a gelemiyor
GETTY

Kariyerinde iki Avustralya Açık şampiyonluğu bulunan Victoria Azarenka, Amerika Açık'a katılamayacağını resmen açıkladı. Belarus tenisçi, Aralık ayında doğan oğlunun babasıyla ayrılık sürecinde olduğu için yaşadığı sorunları çözemediğini belirtti.

Aralıkta anne olduktan sonra Temmuz ayında kortlara dönen Vika, Wimbledon'da dördüncü tura kadar ilerlemiş, ama Simona Halep'e kaybetmişti. Wimbledon'dan kısa süre sonra oğlu Leo'nun babasıyla ayrılmaya karar verdiklerini duyuran 28 yaşındaki tenisçi, ayrılık süreci sebebiyle yasal olarak oğlunun Kaliforniya'dan ayrılamadığını, kendisinin de onu bırakmak istemediğini duyurdu.

Wimbledon'dan sonra maç yapmayan Azarenka, dünya sıralamasında 204 numaraya geriledi. 2012 ve 2013'te New York'ta final oynayan Vika, ikisinde de Serena Williams'a kaybetmişti. Serena da bebek beklediği için bu yıl Amerika Açık'ta oynayamayacak. Erkeklerde ise ilk 10'da yer alan üç isim Stan Wawrinka (4), Novak Djokovic (5) ve Kei Nishikori (10) New York'ta sakatlıkları sebebiyle korta çıkamayacak.

Sayfa Yükleniyor...