Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'da ilk birinciliğini kazandı

Milli motosikletçi Can Öncü, Endonezya'da düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası'nda kariyerinin ilk zaferine ulaştı. Toprak Razgatlıoğlu ise Dünya Superbike Şampiyonası'nın Endonezya ayağında ilk yarışta ikinci olarak podyuma çıktı.

Anadolu Ajansı 04.03.2023 - 10:38
Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'da ilk birinciliğini kazandı

Supersport Şampiyonası'nın Endonezya'daki ikinci ayağında tüm turları lider geçen Red Bull sporcusu , Pertamina Mandalika Pisti'nde Kawasaki Puccetti takımıyla kariyerinin 65. yarışında ilk galibiyetine ulaştı.

Yarışı, Ducati pilotu Federico Caricasulo ikinci, Triumph takımından Niki Tuuli de üçüncü sırada tamamladı.

"Her turda çok zorladım"

Can Öncü, galibiyetin ardından konuşan yapıtığı açıklamada, "Bugün inanılmaz. Her turda çok zorladım. Farkın açıldığını gördüm, bu şekilde devam ettim. İnanılmaz ve çok eğlenceli bir yarış oldu. Yarın da bu şekilde devam etmek istiyorum. Mandalika’ya, piste ve yarış organizatörlerine teşekkür ederim. Toprak beni motive etti, çok iyi bir iş çıkardı. Kenan Sofuoğlu ve Kawasaki’ye de teşekkür ediyorum. Gelişmeye devam etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

ikinci oldu

Endonezya'daki Pertamina Mandalika Pisti'nde gerçekleştirilen hafta sonunun ilk yarışına Pata Yamaha Prometeon takımıyla pole pozisyonundan başlayan Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, damalı bayrağı ikinci sırada geçmeyi başardı.

Yarışı, Ducati pilotu Alvaro Bautista birinci, Pata Yamaha Prometeo takımının bir başka pilotu Andrea Locatelli ise üçüncü sırada tamamladı.

Bu yarışın ardından genel klasmanda, Ducati pilotu Alvaro Bautista 87 puanla birinci, Yamaha'dan Andrea Locatelli 50 puanla ikinci, Yamaha'dan milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu ise 43 puanla üçüncü sıraya yerleşti.

Yarışın ardından açıklama yapan Razgatlıoğlu, "Çok zor bir yarıştı. 8 ve 9 tur içinde ön lastik performansı çok düştü. Ben iyi bir pozisyonda olabilmek için çalıştım ama burada olmak, kaza yapmaktan iyidir". ifadelerini kullandı.

➦ GÜNCEL GELİŞMELER 

Sayfa Yükleniyor...