Canelo Alvarez - Avni Yıldırım maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Milli boksör Avni Yıldırım, boks dünyasının en büyük yıldızlarından Canelo Alvarez ile ringe çıkıyor.

NTV Spor 26.02.2021 - 18:23
Son Güncelleme: 27.02.2021 - 15:02
Canelo Alvarez - Avni Yıldırım maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

zaferlerine bir yenisini ekleyebilecek mi, yoksa hedeflediği gibi tüm dünyayı şoka mı uğratacak?

Türk profesyonel boks tarihinin en büyük maçında Avni Yıldırım, Canelo’nun korumaya çalışacağı WBA ve WBC dünya süper orta sıklet kemerlerini kazanmak için ter dökecek.

Kariyeri için dönüm noktası olan yılın maçıyla ilgili Avni Yıldırım: "Bu aşamaya gelene kadar çok zorlu yollardan geçtim, çok sabrettim ve çok çalıştım. Bu ülkenin öz evladı olarak ülkemin desteği ile başaracağım. Altın kemeri ülkemize getirmeyi çok istiyorum, elimden gelenin en iyisini yapacağım." dedi. 

CANELO ALVAREZ - AVNİ YILDIRIM MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA HANGİ KANALDA?

28 Şubat Pazar günü TSİ 03.00'te start alacak gecenin Avni ile Canelo'yu karşı karşıya getirecek ana maçının ise TSİ 06.00 civarında başlaması bekleniyor. Türk profesyonel boksu açısından büyük öneme sahip gece, S Sport Plus'tan yayımlanacak.

MAÇI 18 BİN KİŞİ İZLEYECEK
Boksseverlerin büyük merakla beklediği maçı 18 bin kişi tribünden izleyecek.

Yaklaşık 80 bin kişi kapasiteli Miami Hard Rock Stadı'na corona virüs salgını önlemleri kapsamında sadece 18 bin kişi alınacak. gecesinin yoğun ilgi gösterilen biletleri 8 bin dolara kadar alıcı buldu.

Avni Yıldırım, organizasyondan 1 milyon doların üzerinde kazanç elde edecek. Avni, maçı kazanması durumunda kazancını daha da artırabilecek. Dünyanın en iyi boksörlerinden biri olarak gösterilen Canelo ise 35 milyon dolar alacak.

Sayfa Yükleniyor...