DERYA CAN'DAN TÜRKİYE REKORU!

Derya Can, sabit ağırlıklı monopalet dalında 77 metre dalarak Türkiye rekoru kırdı.

AA 02.09.2016 - 16:49
DERYA CAN'DAN TÜRKİYE REKORU!
DİĞER SPORLAR

Antalya'da düzenlenen Serbest Dalış Outdoor Türkiye Şampiyonası'nda sabit ağırlık monopalet dalında 77 metreye dalan Derya Can, Türkiye rekoru kırarak şampiyonluğa ulaştı.

Kaş ilçesinde düzenlenen şampiyonaya dünya rekortmeni serbest sporcuları Derya Can ve Şahika Encümen'in de aralarında bulunduğu 50 sporcu katıldı. Hidayet ve Küçükçakıl Koyu'nda yapılan dalışlarda monopalet dalında Derya Can, 77 metre dalarak Türkiye rekoru kırdı ve şampiyon oldu. Aynı kategoride 74 metre dalış yapan Şahika Encümen ise ikinciliği elde etti.

Aynı kategorinin erkekler kulüpler şampiyonu ODTÜ Spor Kulübü, ikincisi ise Çanakkale Sualtı ve Cankurtarma Kulübü oldu.

Türkiye rekorlarla, başarılarla anılmayı hak ediyor


Derya Can, dalışının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, rekoru 10 aylık bebeği ve 5 yaşındaki oğlu ile zor günler geçiren ülkenin insanlarına armağan ettiğini söyledi. Türkiye rekorunu kırmanın heyecanını yaşadığını belirten Can, Türkiye'nin rekorlarla, başarılarla anılmayı hak ettiğini kaydetti.

Yarın yapılacak paletli sabit ağırlık yarışması ile devam edecek, Dünya Sualtı Serbest Dalış Şampiyonası için milli takım seçmelerinin de yapılacağı organizasyon 9 Eylül'de son erecek.

Sayfa Yükleniyor...