Dev organizasyonda 6 Türk

Türkiye’de son yıllarda gelişmekte olan Amerikan Futbolu’nda büyük bir adım atıldı. Amerikan Futbolu Milli Takımımız Euro-American Challenge Kupası’nda 5 oyuncu ve 1 koç ile temsil edilecek.

NTV Spor 27.08.2012 - 13:09
Dev organizasyonda 6 Türk
Türkiye'de son yıllarda gelişmekte olan Amerikan Futbolu'nda büyük bir adım daha atıldı. Geçtiğimiz Mayıs ayında uluslararası arenadaki ilk resmi maçında Romanya'yı 61-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden Amerikan Futbolu Milli Takımımız bu sefer  de Euro-American Challenge Kupası'nda 5 oyuncu ve 1 koç ile temsil edilecek.
 
1 Eylül Cumartesi günü Polonya'da Avrupa Karması ile ABD Karması'nı karşı karşıya getirecek maçta Türkiye'yi Koç Bora Tamer Yılmaz ile oyuncular Gürkan Arslan (Gazi Warriors), Kerim Uzun (Bilgi Hunters), Alişan Aşar (Hacettepe Reddeers),  Salim Kalpak (Ege Dolphins) ve Şafak Yiğitoğlu (Boğaziçi Sultans) temsil edecek.
 
ABD Karması'nda NFL ve NCAA deneyimi olan oyuncuların yer alması ise maçın önemini artırıyor.
 
1 Eylül Cumartesi günü Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenecek müsabakada ayrıca, Amerikan Futbolu'nun olmazsa olmazı maç öncesi ve devre arası şovları da yer alacak. Dev organizasyon EURO 2012 maçlarının da oynandığı 58.000 kişilik Varşova Ulusal Stadyumu'nda yapılacak.
 
Organizasyonla ilgili ayrıntılara www.euro-american.pl/en sitesinden ulaşılabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...