Equifun Türkiye Kupası ve engel atlama 2. ayak karşılaşmaları sonuçlandı

Istanbul Binicilik Kulubunde 7 kulübun 120 start katılımı ile gerçekleştirilen yarışlar büyük birmücadeleye sahne oldu.

NTV Spor

18.11.2019 - 15:46 | Son Güncelleme: 18.11.2019 - 15:47

Binicilik sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için önemli bir kategori olan Equifun dalında ise rekor binici sayısına ulaşıldı. Yarışlarda6 kategoride 175 kupa ve madalya dağıtıdı.

Yarışlara ev sahipliģi yapan Istanbul Binicilik Kulübü başkanı sayın Mustafa Siyok, "Binicilik sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması adina son derece öneli olan bu yarışmayı rekor katılımla tamamlamış bulunuyoruz. Yarışlara Adana, Ankara, Kocaeli, Bursa, Istanbul illerinden gelen 7 kulüp ile gerçekleştirdik. Türkiye genelinde yapılacak 15 yarışma ile binicilik sporunun alt yapısına büyük bir katkı sağlanacağını düşünüyorum" dedi.

Yarışmanın ana sponsorluğunu üstlenen Ümraniye Belediyesi adina konuşan Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ise "Ümraniye ilçemizde binicilik sporunun gelişmesi adına yapilan bu yarışmada bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ata sporumuz olan binicilik sporuna ev sahipliği yaptığımız için gururluyuz. Yarısmaya katılan sporculara, ailelerine, binicilik federasyonunun temsilcilerine ve bu güzel Istanbul Binicilik Kulubünun başkanı ve ekibine teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...