Eray Şamdan'dan gümüş madalya

SON DAKİKA HABERİ: Tokyo 2020'de karatede 67 kiloda yarışan Eray Şamdan, Fransız Steven Da Costa'ya 5-0 yenilerek gümüş madalyada kaldı.

NTV Spor 05.08.2021 - 14:58
Son Güncelleme: 05.08.2021 - 17:25
Eray Şamdan'dan gümüş madalya

NTV SPOR OLİMPİYAT ÖZEL SAYFASI

2020 Oyunları'nda karatede erkekler kumite 67 kiloda , gümüş madalya kazandı.

Nippon Budokan'da düzenlenen karate müsabakalarında Eray, kumite 67 kiloda finalde Fransız sporcu Steven Da Costa'yla karşılaştı.

Milli sporcu, 3 dakikalık maçın ilk bölümünde rakibine 2 puan verdi. Maçı çevirmeye çalışan Eray, bunda başarılı olamayarak son anda 3 puan daha kaybederek rakibine 5-0 yenildi ve Tokyo 2020'yi gümüş madalyayla tamamladı.

Fransız sporcu ise altın madalya elde etti.

OLİMPİYAT TARİHİNDE İLK

Eray'ın bu madalyası, olimpiyat tarihinde ilk kez yer alan karatede Türkiye'nin de ilk madalyası olarak kayıtlara geçti.

Aldığı madalyayla ilgili maç sonrası konuşan Eray Şamdan, "Ülkemize karatenin ilk madalyasını getirdim. Ayrı bir gurur var. Ülkemizde zor dönemler yaşanıyor. Onları gururlandırılabildiysek ne mutlu bize. Burası olimpiyat. Spor tarihinin en büyük organizasyonu. Asıl hedefim altın madalyaydı. Onu alabileceğime inanıyordum. Buna da şükür. Maça çıkmadan önce biraz sosyal medyaya baktım, bana destek mesajları atan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...