Gençlere destek için 12 bin kilometre yol katedecek

Gantek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şefik Öngün’ün gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için başlattığı kampanya ile Toplum Gönüllüsü Alman İş İnsanı Gerd Buhler Güney Amerika Rallisi’nde kilometreleri aşıyor. 30 günde 4 ülkeyi aşıp 12 bin km yol katetmeyi amaçlayan Buhler; Öngün’ün başlattığı kampanya ile gençlerin eğitimine destek oluyor.

NTV Spor 11.11.2022 - 09:51
Gençlere destek için 12 bin kilometre yol katedecek
Sosyal Medya

Toplum Gönüllüsü ve klasik araba tutkunu ’ün; gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için çıkmayı planladığı ’ne Öngün’ün yaşadığı sağlık sorunu sebebiyle Alman İş İnsanı devam ediyor.

Kampanyayı İstanbul’dan yürüten Ahmet Öngün ve bayrağı Öngün’den devralarak 22 Ekim’de Peru’dan yola çıkan Gerd Buhler, 45 aracın yarıştığı 12 bin kilometrelik bu zorlu yarışta gençlerin ihtiyaçlarına dikkat çekerek Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) adına bağış toplayacak. Bağışlardan elde edilen gelirle 200 üniversite öğrencisine dört yıl boyunca burs desteği verilmesi ve gençlerin sosyal sorumluluk eğitimleri alması amaçlanıyor. , 20 Kasım’da Arjantin’in Ushuaia şehrinde sona erecek.

Gençler için yarışan TOG aracı, rallinin 19. Gününde 5.000 kilometreyi aşarak Şili’ye vardı. “Eğitime Yol Ver” sloganıyla Güney Amerika’nın muhteşem doğasında yarışan araç, şu an 11. sırada devam ediyorlar.

12 yıl önce çıktığı Pekin-Paris Rallisi ile 140 gence burs sağlamıştı

Ahmet Şefik Öngün yakın arkadaşı Erdal Tokcan ile 2010 yılında dünyanın en ünlü klasik otomobil yarışı Pekin-Paris Rallisi’ne Anadol marka otomobiliyle katılarak gençlerin gelecek ve eğitim hayallerini anlatmış ve seslerinin duyulmasını sağlamıştı. 140 Toplum Gönüllüsü gencin eğitim bursu alarak ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlayan Öngün; bu rallide aynı zamanda ikincilik ödülünün de sahibi olmuştu.

Gençlerin ihtiyaçları için ikinci kez yola çıkmaya hazırlanan ve Güney Amerika Rallisi ile gençlerin burs ve sosyal sorumluluk eğitimleri almasını amaçlayan Ahmet Şefik Öngün, yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle Alman İş İnsanı ve Toplum Gönüllüsü Gerd Buhler’e bayrağı devretti. Öngün; İstanbul’dan kampanyayı yürüterek gençlerin ihtiyaçlarına dikkat çekmeye devam ederken, Buhrer 22 Ekim’de çıktığı bu zorlu yarışta 3 bin km’yi geride bıraktı. Buhrer, 12 yıl önceki Pekin-Paris Rallisi’nde de TOG’a bağış yaparak gençlere burs desteğinde bulunmuştu. Bu kez de direksiyon başında şehirleri aşarak Güney Amerika Rallisi’nde gençler için yarışmanın yanı sıra 10.000 dolar bağış yaparak kampanyaya destek oldu.

Gençlerin yüzde 59,3 ‘u burs desteğine ihtiyaç duyuyor

20 yıldır gençlere alan yaratarak, burs ve mentorluk programlarıyla onları güçlendiren ve sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmelerine katkı sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 2022 yılında yaptığı Üniversiteli Gençlerin İhtiyaçları Araştırmasına göre; gençlerin yüzde 59,3 ‘u “burs desteğine ihtiyacım var” diyor. Toplum Gönüllüsü Ahmet Şefik Öngün, bu ihtiyaçtan yola çıkarak topladığı bağışlarla gençlerin hayallerine bir adım daha yaklaşmalarına ve güçlenmelerine destek olmayı amaçlıyor. “Eğitime Yol Ver” sloganıyla hayat bulan ve kurumsal destekçileri arasında Godiva, Şişecam ve Yapı Kredi’nin bulunduğu kampanya ile Öngün, 200 üniversite öğrencisinin dört yıl boyunca burs desteğinden faydalanmasını ve sosyal sorumluluk eğitimleriyle gençleri güçlendirerek sosyal fayda yaratan projeler gerçekleştirmelerine destek olmayı hedefliyor.

Sayfa Yükleniyor...