Giovanni Guidetti: Bu takımı kırılmaz bir obje olarak görüyorum

Voleybolda Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali'nde Eczacıbaşı Dynavit'i 3-1 yenerek kupaya uzanan VakıfBank'ın başantrenörü Giovanni Guidetti, zor bir sezonu mutlu bitirdiklerini söyledi.

Batuhan Özokan - NTV Spor 20.05.2023 - 22:26
Giovanni Guidetti: Bu takımı kırılmaz bir obje olarak görüyorum

CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali'nde VakıfBank, Eczacıbaşı Dynavit'i mağlup ederek şampiyon oldu.

Final karşılaşmasının ardından VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti İtalya'nın Torino kentindeki Alpitour Spor Salonu'nda yapılan Süper Final maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Oyuncularına ve teknik ekibine teşekkür eden Guidetti, "Bizim için farklı bir sezon oldu. Yeni bir takımdık. Oldukça fazla sayıda maç kaybettik ama her seferinde daha güçlü dönmeyi başardık. Bu takımı kırılmaz bir obje olarak görüyorum. Bizi yerden yere çalabilirler ama asla kıramazlar. Bugün de bunu gösterdik." diye konuştu.

Sultanlar Ligi yarı finalinde Fenerbahçe Opet'e kaybetmelerinin ardından geri dönüşlerini anlatan Guidetti, "Takımımın gücünü Fenerbahçe'ye 3-0 kaybettiğimiz maçtan sonraki gün anladım. Fizik olarak çok yorgunduk, modumuz düşmüştü, çok kötü bir durumdaydık. Oyuncularıma, 'Kim antrenman yapmak ister?' diye sordum. Hepsi eksiksiz bir şekilde antrenmana çıkmak istediklerini söyledi. Ben de o gün takımımın gücünü gördüm." ifadelerini kullandı.

VakıfBank'ta 27. kez kupa sevinci yaşayan Guidetti, bu performansının sorulması üzerine, "Fark etmez. Saydığım tek şey kızımın yaşı. O da 6,5 yaşında." dedi.

Giovanni Guidetti, takımının ikinci ailesi olduğunu dile getirerek, "Türkiye'ye 15 yıl önce geldim. Şu anda iki ailem var. VakıfBank'ın başına ilk geçtiğimde genç bir adamdım. VakıfBank da genç bir takımdı. Biz birlikte büyüdük, bazı şeyleri başardık. İlişkimiz evliliğe benziyor. Birlikte çok şey kazandık. Kulübümün bana olan tutkusundan ve benimle çalışma isteğinden son derece memnunum. Ben de aynı hisleri taşıyorum." şeklinde görüş belirtti.

"Takım bu sonucu kesinlikle hak etti"

VakıfBank'taki son maçına çıkan Nijerya asıllı İtalyan voleybolcu Paola Egonu ise şampiyonluğu hak ettiklerini söyledi.

Zor bir sezon geçirdiklerini aktaran 24 yaşındaki pasör çaprazı, "Bu sezon fazlaca zor zamanlar yaşadık ama birlikte ayağa kalkmayı başardık. Takım bu sonucu kesinlikle hak etti." dedi.

Egonu, Süper Final'e ülkesinin ev sahipliği yapması ve kendi vatandaşlarının önünde oynamalarıyla ilgili, "Kendi ülkemde oynadığım için oldukça heyecanlıydım. Birlikte ne kadar iyi bir takım olduğumuzu göstermeye çalıştık. Heyecan vericiydi." değerlendirmesinde bulundu.
Türkiye'deki ilk sezonunun ardından ayrılacak Egonu, "Gelecekte yeniden Türkiye'de oynamak isterim. Umarım bir gün yeniden Türkiye'de oynayabilirim. Türkiye'deki herkes bana çok iyi davrandı, ev sahipliği yaptı. Türkiye'yi çok sevdim." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...