Türkiye Güreş Federasyonu, 4 güreşçinin vefat ettiğini açıkladı

Türkiye Güreş Federasyonu, depremden etkilenen sporcuların son durumları hakkında açıklamada bulundu. 8 güreşçinin enkaz altından çıkarıldığı belirtilirken; 4 güreşçinin hayatını kaybettiği bildirildi.

NTV Spor 08.02.2023 - 20:37
Son Güncelleme: 08.02.2023 - 20:43
Güreş Federasyonu 4 güreşçinin hayatını kaybettiğini açıkladı

Türkiye Federasyonu, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde enkaz altından kurtarılan ve hayatını kaybeden güreşçilere yönelik açıklama yaptı.

Açıklamada, Kahramanmaraş'ta yaşanan büyük afet sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sporcularının kaldığı binanın yıkıldığı belirtilerek, "Arama kurtarma çalışmaları sonucunda enkaz altından kurtarılan evlatlarımız Muhammed Gül, Hamza Çelik, Yusuf Eskisarılı, Ömer Faruk Çayır, Sezer Yıldız, Utku Doğan, İbrahim Kar ve Mehmet Emin Demir'in sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Evlatlarımız , , ve 'in maalesef vefat ettiklerini bildiririz." ifadeleri yer aldı.

Halen enkaz altında oldukları tespit edilen sporcuların da olduğu kaydedilerek, "Eray Şimşek, Ozan Datlı, Hasan Sarıtürk ve İbrahim Erdene ile ilgili AFAD yetkililerinin dinleme çalışmaları sonucu maalesef olumlu haber alınamamıştır. Sürecin en başından beri enkazın başında bizzat kurtarma çalışmalarını sürdüren hala umutla ve inançla evlatlarına ulaşmaya çalışan güreş ailemizin tüm fertlerine şükranlarımızı sunarız. Camiamızın ve aziz milletimizin başı sağ olsun." denildi.

Sayfa Yükleniyor...