"İyilik şampiyonası bir iş birliğinden öte bir gönül birliğidir"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "İyilik Şampiyonası Projesi"ni 81 kente yaygınlaştıracaklarını söyledi.

NTV Spor 20.04.2022 - 13:40
"İyilik şampiyonası bir iş birliğinden öte bir gönül birliğidir"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık Konferans Salonu'nda Tuzla Belediyesi iş birliğince düzenlenen "İyilik Şampiyonası "na katıldı.

Burada konuşan Kasapoğlu, bugün iyiliği, güzelliği ve hayrı konuşmak için bir arada olduklarını söyledi.

Her daim gönüllü faaliyetleri önceleyen projelerle, gönüllüğü Türkiye'de hızlı bir şekilde yaygınlaşmasını, kurumsallaşmasını esas alan pek çok çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirten Kasapoğlu, 2019'u gönüllülük yılı ilan ederek, bu konuda güçlü bir adım attıklarını hatırlattı.

Günden güne büyüyen ve güçlenen gönüllü ordusuyla güzel çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Kasapoğlu, iyilik şampiyonasıyla gönül yolculuğuna, gönül hareketine daha çok renkler katacaklarına işaret etti.

Kasapoğlu, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bizler için iş birlikleri önemli ancak iyiliğe, gönüllüğe, gönül birliği yapmaya matuf konular çok ama çok daha önemli. İyilik şampiyonası da bir iş birliğinden öte bir gönül birliğidir. Gençlerimizle, bu gönül birliğini inşallah hep birlikte daha yukarılara daha güçlü şekilde taşıyacağız. Bu projeyi 81 ilimize tüm noktalara, tüm bölgelere birlikte yaygınlaştıracağız. Bu müjdeyi de bu vesileyle sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu andan itibaren 81 ilimizde Tuzla Belediyemizin yakmış olduğu bu ateşle artık zaman iyilik için işleyecek." dedi.

Kasapoğlu ayrıca tüm gençleri iyilik şampiyonasına katılmaya davet etti.

Sayfa Yükleniyor...