Kafaya gelen diske 350 bin dolar tazminat

ABD'de Nebraska eyaletinde 2014'teki liselerarası bir atletizm müsabakasında başına disk gelen bir kadın yeterli güvenlik önlemi alınmadığı ve uyarı levhaları bulunmadığı gerekçesiyle 350 bin dolar tazminat kazandı

NTV Spor 14.04.2017 - 11:59
GETTY

2014 yılında ABD'nin Nebraska eyaletinde düzenlenen bir atletizm müsabakasında atılan disklerden biri başına gelen kadın 350 bin dolar tazminat kazandı.

Bugün 83 yaşında olan Bernice Gorecki'nin başına, Omaha Burke Lisesi'nin atletizm sahasındaki müsabaka sırasında ziyaretçi alanında bulunurken sporculardan birinin attığı disk geldi. Gorecki, daha sonra Omaha Kamu Okulları ve Nebraska Eyaleti Sportif Faaliyetler Birliğİ'ni seyircilerin güvenliğini sağlayamamakla suçladı. Mahkemede, atletler ve seyirciler arasında yeterli bariyer-önlem ile sözel veya fiziksel uyarı bulunmadığı belirlendi.

Olaydan sonra seyircilerle pist arasına bir ağ gerildiği ve seyirci alanına "Dikkat! Havadaki maddelere karşı dikkatli olun" ile "Disk ve gülle atma alanlarına giren izleyiciler tehlikeyi ve riski göze almaktadır" gibi uyarı yazıları konulduğu ortaya çıktı. Mahkeme sürerken taraflar anlaştı ve başına 1,6 kilo ağırlığında disk gelen Bernice Gorecki 350 bin dolar tazminat karşılığında davasını çekti.

Sayfa Yükleniyor...